RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Megapająk na ścianie. „Oglądałem przez rok jak rośnie”

Pajęczyca należy do gatunku Holconia immanis (fot. FB/Jake Gray)
Pajęczyca należy do gatunku Holconia immanis (fot. FB/Jake Gray)

Mieszkaniec australijskiego stanu Queensland opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie ogromnego pająka z rodziny spachaczowatych. Internauci byli zszokowani.

Goryl próbował pomóc rannemu ptakowi [WIDEO]

Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF) nazywa goryle „delikatnymi olbrzymami”. Film nakręcony w australijskim zoo potwierdza to w stu procentach....

zobacz więcej

„Sprawdźcie tę dużą dziewczynkę. Obserwuję ją, jak rośnie od roku. Potężna pajęczyca” – napisał na Facebooku Jake Gray z miasta Cairns, publikując zdjęcie pająka przyczajonego na ścianie w kuchni.

„Niedługo będzie musiała płacić za wynajem mieszkania” – zażartował jeden z internautów w komentarzu.

Portal News.com.au zwrócił uwagę, że przedstawiciel gatunku Holconia immanis ma odwłok wielkości dużej lampy halogenowej, zaś długość nogi jest równa połowie tacy do serwowania jedzenia.

Spachaczowate to rodzina dużych pająków występujących głównie w tropikach, jedynym przedstawicielem w Europie jest występujący także w Polsce spachacz zielonawy (samica dorasta do 15 mm długości). Spachaczowate cechują się spłaszczonym ciałem i bardzo długimi odnóżami umożliwiającymi im osiąganie dużych prędkości i poruszanie się przodem, bokiem lub tyłem po powierzchniach zarówno poziomych, jak i pionowych. Nie budują sieci łownych. Potencjalne ofiary lokalizują przede wszystkim dotykiem, dlatego też ich odnóża są gęsto pokryte bardzo czułymi włoskami czuciowymi.

źródło:
Zobacz więcej