RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Odliczanie do wielkiego finału Eurowizji Junior 2020. Do trzech razy sztuka?

Już w niedzielę odbędzie się finał Eurowizji Junior 2020, który transmitować będzie TVP. Polskę reprezentuje niezwykle utalentowana Alicja Tracz. Czy trzeci raz z rzędu będziemy świętować zwycięstwo naszej wokalistki? O tym przekonamy się już niebawem. – Ala wie, czego chce. I to jest piękne – mówiła jedna z prowadzących finał Eurowizji Małgorzata Tomaszewska.

„Moja piosenka mówi o marzeniach”. Ala Tracz o występie w Eurowizji Junior 2020 [WIDEO]

– Piosenka opowiada o marzeniach, o sile, o tym, żeby spełniać marzenia i się nie poddawać – mówi w TVP Info Ala Tracz, która będzie reprezentować...

zobacz więcej

Eurowizja Junior 2020 w TVP


W niedzielę wieczorem wielki finał Eurowizji Junior 2020. Finałowy konkurs nie odbędzie się, tak jak dotychczas, podczas występu na żywo uczestników na jednej scenie. Konkursowe piosenki zostały nagrane wcześniej i będą wyemitowane podczas finału, który odbędzie się w siedzibie Telewizji Polskiej.

Wystąpi 12 wokalistek i wokalistów. Polskę reprezentuje 10-letnia Alicja Tracz. Zaśpiewa utwór „I’ll be standing”.

Ala Tracz i jej muzyczne sukcesy


10-letnia piosenkarka pochodzi spod Janowa Lubelskiego. Jest znana z takich programów jak Mali Giganci czy The Voice Kids (dziecięca wersja The Voice of Poland). W tym ostatnim dotarła do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego.

Pochwalić się może też sukcesami festiwalowymi na Malcie, we Włoszech czy Bułgarii. W trzecim odcinku eliminacyjnym „Szansy na Sukces” wykonała piosenkę „Kolorowy Wiatr” z filmu „Pocahontas”, której polskojęzyczną wersję nagrała oryginalnie Edyta Górniak (Eurowizja 1994).

Eurowizja Junior 2020 rozpoczęta. Transmisja w TVP1

Tydzień z Eurowizją Junior 2020 czas zacząć. Dziś o godz. 17.20 w TVP1 pokażemy transmisję z uroczystej ceremonii otwarcia konkursu. W związku z...

zobacz więcej

Alicja wie, czego chce


O emocjach przed wielkim finałem Eurowizji Junior mówiła w TVP Info Małgorzata Tomaszewska, która w niedzielę będzie jedną z prowadzących finał.

– Ala wie, czego chce i to jest wyjątkowe. To taka mała dziewczynka, która wychodzi na scenę i po prostu śpiewa. To jednak jest różnica między nią a Viki Gabor i Roksi Węgiel. Tam widzieliśmy małe, ale kompletne artystki. Ala wie, czego chce, to można wyczuć na próbach. To piękne – mówiła Tomaszewska.

Jej zdaniem mamy bardzo duże szanse na trzecią statuetkę z rzędu.

– Polska jest bardzo aktywna, jeśli chodzi o takie konkursy, kiedy my mamy coś do powiedzenia i możemy wesprzeć naszych. Jest szansa, że Polska zwycięży po raz kolejny. Nie wątpię we wsparcie Polaków, ale myślę, że rozstrzygnięcie będzie w punktach jurorskich – oceniła.

Zdradziła też, że w niedzielę na scenie znajdą się wszyscy finaliści.

– Będziemy czuć, jakbyśmy byli wszyscy razem. W tym ciężkim dla nas wszystkich momencie to bardzo ważne, żeby takie imprezy się odbywały, to będzie przepiękne wydarzenie. My już na próbach jesteśmy momentami wzruszeni, to będzie niezapomniane – powiedziała Tomaszewska.

W poprzednich dwóch edycjach Eurowizji Junior triumfowały Polki: Viki Gabor i Roksana Węgiel.

źródło:
Zobacz więcej