RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Minister Czarnek: Dziś mamy kulminacyjne momenty cywilizacji śmierci

Dziś dzieje się to, przed czym przestrzegał św. Jan Paweł II. Mamy dziś kulminacyjne momenty cywilizacji śmierci –powiedział w programie „#Jedziemy” minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. – Doszliśmy w Europie do poziomu gorszego niż Związek Radziecki i komunizm. Oni ślepo wierzą w marksizm – stwierdził.

Prezes TK: Rezolucja PE to próba ingerowania w nieobjęte traktatami sprawy ustrojowe Polski

Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. aborcji stanowi bezprecedensową próbę ingerowania w wewnętrzne i nieobjęte traktatami europejskimi...

zobacz więcej

Cywilizacja śmierci


Parlament Europejski w czwartkowym głosowaniu przyjął rezolucję , dotyczącą „faktycznego zakazu prawa do aborcji w Polsce”. Została ona przygotowana przez pięć grup politycznych: Europejską Partię Ludową, Socjalistów i Demokratów, Odnowić Europę, Zielonych i GUE. Niewiążącą prawnie rezolucjęorzeczenie to zagraża zdrowiu i życiu kobiet”.

W TVP Info minister Przemysław Czarnek komentował działania niektórych przedstawicieli Unii Europejskiej w kontekście Polski i m.in. tzw. praworządności.

Jak stwierdził, „musimy przyjąć do wiadomości jedną rzecz, dotyczącą prawdziwej wizji UE”. – To obraz cywilizacji śmierci, to przed czym przestrzegał Jan Paweł II. Dziś mamy kulminacyjne momenty cywilizacji śmierci; jeśli Europa martwi się o atlas antykoncepcji, o prawo do aborcji, czyli zabijania, a nie o to, że Europejczycy się nie rodzą, to jesteśmy w kulminacyjnym momencie cywilizacji śmierci – powiedział Przemysław Czarnek.

Saryusz-Wolski: Karty rozgrywające są w ręku Polski i Węgier

– Druga strona powoli zaczyna rozumieć, że karty rozgrywające są tym razem w ręku Polski i Węgier – powiedział w „Gościu Wiadomości” eurodeputowany...

zobacz więcej

Współczesny marksizm


Jak stwierdził, „cywilizacja śmierci” jest możliwa, bo „ci Europejczycy to niemarksiści, którzy wyrastają dokładnie tego samego korzenia marksistowskiego, co komunizm bolszewicki i narodowy socjalizm niemiecki”. – Ci ludzie nie znają pojęcia prawdy, dla nich prawda nie jest kryterium oceny w jakichkolwiek relacjach – zaznaczył.

– Kiedy my ich negujemy mówiąc, co to jest praworządność, prawa człowieka, to wtedy my ich „prześladujemy” i jesteśmy pociągani od odpowiedzialności – powiedział minister.

W jego ocenie doszliśmy w Europie do poziomu „gorszego niż Związek Radziecki i komunizm”.

– Tam byli urzędnicy, którzy robili wszystko pod dyktat marksistów, ale nie wierzyli w marksizm. A dziś oni ślepo wierzą w marksizm, a pani Płatek jest tego najlepszym przykładem, jej zdaniem w związkach homoseksualnych rodzi się więcej dzieci niż w heteroseksualnych – powiedział Czarnek.

Mówił też, że Parlament Europejski „nie ma kompetencji, żeby badać zgodność prawa w Polsce”. – Do tego powołany jest Trybunał Konstytucyjny. Tego się trzymajmy bez względu na to, ile bzdur usłyszymy od Europejczyków reprezentujących cywilizację śmierci. Trzymajmy się praworządności i polskiego prawa w tych sprawach, w których UE nie ma najmniejszej kompetencji. Powiązanie z tzw. praworządnością jest sprzeczne z prawem UE, a nap pewno z prawem i interesami Polski – ocenił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej