RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemcy. Liczba zakażonych koronawirusem przekroczyła milion

Zmarło kolejnych 426 osób. (fot. Fabrizio Bensch/Reuters)

Liczba nowych przypadków koronawirusa w ciągu 24 godzin wyniosła w Niemczech 22 806, co spowodowało, że łączna liczba zakażonych od początku pandemii przekroczyła milion i wyniosła 1 006 394 - poinformował Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI).

Ograniczenia w podróżach. Ośmiolatek pisze do premiera: czy przyjedzie Mikołaj?

Brytyjski premier Boris Johnson zapewnił dzieci, że mimo wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa restrykcji w podróżowaniu, św. Mikołaj będzie...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Według danych RKI zmarło kolejnych 426 osób, co zwiększyło całkowitą liczbę zgonów do 15 586.

Najwięcej nowych przypadków (250 tys.) stwierdzono w Nadrenii-Północnej Westfalii, kraju związkowym o największej liczbie ludności, następnie w Bawarii (prawie 198 tys.) i Badenii-Wirtembergii (prawie 143 tys.).

W Berlinie od początku pandemii stwierdzono 62 tys. zakażeń.

Niemcy stosunkowo łagodnie, na tle reszty Europy, przeszły pierwszą falę pandemii, ale drugą odczuły już dotkliwie.

Zamknięte wyciągi narciarskie


W środę kanclerz Angela Merkel ogłosiła, po siedmiogodzinnych rozmowach z premierami 16 krajów związkowych, przedłużenie do początku stycznia obowiązujących obecnie restrykcji, w tym zamknięcie barów i restauracji, klubów fitness i placówek kulturalnych oraz ograniczenie liczby uczestników prywatnych spotkań. Zamknięte będą też stacje i wyciągi narciarskie a dostęp do sklepów ograniczony w zależności od ich powierzchni.

źródło:

Zobacz więcej