RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Prokurator Generalny złożył kasacje od wyroków sprzed 70 lat

Wyroki dotyczą dwóch mężczyzn (fot. Marcin Obara/PAP)

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego kasacje od wyroku Sądu Najwyższego w Warszawie z 1954 r. oraz stołecznego Sądu Wojewódzkiego z 1953 r. Wyroki dotyczą dwóch mężczyzn skazanych za rozpowszechnianie fałszywych wiadomości mogących wyrządzić istotną szkodę interesom Polski Ludowej.

Donald Trump ułaskawił byłego doradcę

Zgodnie z zapowiedziami prezydent USA Donald Trump ułaskawił byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna. Trzy lata temu...

zobacz więcej

Obaj mężczyźni zostali skazani za słuchanie audycji radiowych „Głosu Ameryki”, „BBC” oraz „Wolnej Europy”, a następnie powtarzanie informacji dotyczących krajów demokracji ludowej, Związku Radzieckiego i Polski.

Byli oni oskarżeni o rozpowszechnianie fałszywych wiadomości, mogących wyrządzić istotną szkodę interesom Polski Ludowej. Informacje te miały dotyczyć między innymi wywożenia żywności do Związku Radzieckiego, niesuwerenności Polski i zbrodni katyńskiej.

Zarówno Sąd Wojewódzki w Warszawie, jak i Sąd Najwyższy uznał obu mężczyzn za winnych i skazał ich na kary półtora roku więzienia, skrócone na mocy amnestii do dziewięciu miesięcy.

Prokurator Generalny nie zgodził się z tymi rozstrzygnięciami i postanowił złożyć w sprawach obu mężczyzn kasacje do Sądu Najwyższego.

źródło:

Zobacz więcej