RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmarł były prezes Banku Światowego

Miał 86 lat (fot. Reuters)
Miał 86 lat (fot. Reuters)

W wieku 86 lat zmarł w Nowym Jorku były prezes Banku Światowego James Wolfensohn - poinformował Insitute for Advanced Study, placówka naukowa, której był przewodniczącym Rady Nadzorczej. Wiadomość potwierdziła również najbliższa rodzina.

„Black Friday” – jak nie dać się oszukać. UOKiK o najczęstszych sztuczkach

Już za kilka dni „Black Friday” – wyczekiwane przez wielu święto promocji i wyprzedaży: od ubrań, przez elektronikę, nawet po samochody. W tym roku...

zobacz więcej

Urodzony w Australii Wolfensohn przez wiele lat pracował na Wall Street, zanim w 1995 r. objął kierownictwo Banku Światowego z nominacji ówczesnego prezydenta Billa Clintona.

Podczas pracy na tym stanowisku dał się poznać ze swoich działań mających na celu zwalczanie korupcji podczas realizacji projektów rozwojowych finansowanych przez bank. Zwracał też szczególną uwagę na potrzeby i priorytety krajów korzystających z pomocy banku.

Wolfensohn był również znanym miłośnikiem sztuki. W latach 80. i w pierwszej połowie lat 90. zasiadał we władzach znanych na całym świecie instytucji kulturalnych, nowojorskiej Carnegie Hall i waszyngtońskiego Kennedy Center. Starał się wówczas podreperować zarówno finanse, jak i dokonać renowacji obu tych instytucji.

Sporadycznie, przeważnie z okazji ważniejszych świąt, występował w Carnegie Hall, grając na wiolonczeli w towarzystwie wybitnych muzyków.

źródło:

Zobacz więcej