RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Papież o aborcji: Czy słuszne jest wynajmowanie płatnego mordercy?

Papież Franciszek przypomniał o znaczeniu ochrony życia (fot. Reuters)

Papież Franciszek przypomniał o znaczeniu ochrony życia wobec prób zalegalizowania w jego ojczyźnie aborcji. Argentyńskim kobietom podziękował za to, że walczą o ochronę nienarodzonych. Papieski list, przesłany na ręce deputowanej Victorii Morales Gorleri, jest odpowiedzią na prośbę Argentynek, które od dwóch lat walczą o ochronę życia, szczególnie w najuboższych robotniczych dzielnicach Buenos Aires; zwróciły się do Franciszka o poparcie ich wysiłków.

Dziennikarka „GW” wyrwała plakat działaczowi pro-life. Potem pokazała legitymację

Głośno w ostatnich dniach było o sprawie Agaty Grzybowskiej, fotoreporterki „Gazety Wyborczej”, która została doprowadzona na komisariat przez...

zobacz więcej

Papież wyraził podziw dla zaangażowania obrończyń życia i zachęcił, by nadal szły tą drogą.

„Kraj jest dumny z takich kobiet jak wy” - napisał Franciszek w odręcznym liście, podkreślając, że podejście do aborcji nie jest przede wszystkim kwestią religijną. „Jest to zasadniczo problem etyki ludzkiej, poprzedzający jakiekolwiek wyznanie religijne” – zauważa papież.

Z tego właśnie powodu, jak pisze, trzeba odpowiedzieć sobie na dwa pytania: „Czy aby rozwiązać jakiś problem, słuszne jest niszczenie czyjegoś życia lub wynajmowanie płatnego mordercy?”.

List od argentyńskich kobietW liście do Franciszka argentyńskie kobiety wyraziły zaniepokojenie faktem, że forsowane przepisy, dopuszczające aborcję, przedstawiane są jako „łatwe rozwiązanie dla nastolatek, które żyją w ubogich dzielnicach i są w niespodziewanej ciąży”. „Przytłacza nas zimny terror, z jakim proponowane prawo chce zaszczepić aborcję jako jedną z kolejnych metod antykoncepcyjnych i że jej główną grupą docelową są biedne dziewczęta” - podkreślają.

Wskazują, że ich głos, podobnie jak głos nienarodzonych dzieci nie jest słyszalny.

źródło:

Zobacz więcej