RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Rozeszliśmy się”. Eurodeputowany odchodzi z polityki z powodu partnera-pedofila

Fredrick Federley odchodzi z polityki (fot. PAP/EPA/MAJA SUSLIN)

Szwedzki eurodeputowany z Partii Centrum (frakcja Sojusz Liberałów i Demokratów) Fredrick Federley ogłosił w czwartek, że odchodzi z polityki. Media ujawniły, że jego partnerem jest mężczyzna skazany za pedofilię.

Wzmożona aktywność pedofilów w czasie pandemii. Niepokojące dane

Mniej drastycznych przestępstw wobec dzieci, a pedofile aktywność skoncentrowali w sieci. Rekordzista ściągnął ponad 4 tys. filmików – alarmuje...

zobacz więcej

„Na niektórych stronach internetowych jest napisane, że osoba która była mi bliska, została skazana za niezwykle poważne przestępstwa. To niestety prawda. Popełnione przez niego zbrodnie są straszne (...). Teraz rozeszliśmy się” – napisał Federley na Facebooku.

Według portalu Stoppapressarna.se eurodeputowany związał się z 42-letnim mężczyzną, który w styczniu tego roku, po 6-latach, wyszedł z więzienia. Został on skazany na 9 lat pozbawienia wolności za wielokrotne wykorzystywanie seksualne dzieci oraz poważne przestępstwo związane z pornografią dziecięcą. Ofiarami pedofila były dziewczynki w wieku 6 i 9 lat.

Ma nadzieję na powrót do polityki


Federley, który jest homoseksualistą i działaczem na rzecz praw osób LGBT, poinformował, że załamał się i jest pod opieką psychologa; przebywa też na zwolnieniu lekarskim. Jednocześnie wyraził on adzieję, że będzie mógł powrócić do polityki.

Fredrick Federley zasiada w PE od 2014 roku. Wcześniej był parlamentarzystą szwedzkiej Partii Centrum.

źródło:
Zobacz więcej