RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rubik broni nagiej okładki. „Moje ciało, mój wybór, moje decyzje”

Hasłem okładki najnowszego numeru magazynu „Vogue” jest „Siła kobiet” (fot. Arnold Jerocki/Getty Images)

„Moja nagość jest deklaracją” – przekonuje na Instagramie Anja Rubik. Modelka w ten sposób odniosła się do okładki najnowszego numeru magazynu „Vogue”, którego hasłem jest „Siła kobiet”. Rubik znana jest z zaangażowania w protesty proaborcyjne oraz popularyzację edukacji seksualnej. Krytycy pomysłu z nagą okładką pytają m.in., dlaczego to modelka, a nie np. liderka organizacji Strajku Kobiet firmuje numer poświęcony kobietom.

Zbiorka publiczna i długi Lempart. Kulisy kolejnej akcji „ulicy i zagranicy”

Protesty zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci organizowane są w czasie, gdy Polska prowadzi bardzo ważne negocjacje dotyczące kształtu...

zobacz więcej

Inni zastanawiają się, czy pokazywanie nagiego kobiecego ciała nie stanowi uprzedmiotowienia kobiety.

Wpis na Instagramie


„Moja nagość jest deklaracją. Nagość jest naszym najbardziej naturalnym stanem, jesteśmy najrówniejsi, kiedy jesteśmy nadzy” – przekonuje na swoim Instagramie Rubik.

„Moje nagie ciało nie powinno być uprzedmiotowywane ani seksualizowane. Moje nagie ciało nie powinno być zawstydzane. Moje ciało się zmieni, zestarzeje i to jest ok. Moje zasady zawsze pozostaną takie same. Moje ciało, mój wybór, moje decyzje.Prawa kobiet są naszą walką, walczmy zjednoczonym głosem. Nie oceniajmy siebie nawzajem, wspieramy się - apeluje Rubik.

źródło:
Zobacz więcej