RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Kukiz: Klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę

Najnowsze

Popularne

Decyzję Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u - Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – oświadczył w czwartek Paweł Kukiz. Polityk przyznał, że takiej decyzji się spodziewał.

Paweł Kukiz: Nikogo nie zamierzam trzymać się siłą

Dziwię się, że prominentni działacze PSL wpadli w histerię. Nikogo nie zamierzam się trzymać siłą – powiedział poseł klubu KP-PSL-Kukiz'15 Paweł...

zobacz więcej

W czwartek w Sejmie spotkał się klub Koalicji Polskiej. Po ponad 30 minutach od rozpoczęcia posiedzenia Paweł Kukiz wraz z trójką swoich posłów: Stanisławem Tyszką, Pawłem Szramką i Jarosławem Sachajko opuścił salę.

– Decyzją Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego klub PSL-u - Koalicja Polska podziękował nam za współpracę – powiedział dziennikarzom Kukiz.

Polityk przyznał, że takiej decyzji się spodziewał. – Nie jest to przyjemna decyzja. Ja nie miałem zamiaru ani nigdzie wychodzić, ani do nikogo przechodzić – mówił.

Kukiz zadeklarował, że będzie zakładał własne koło.

Na koncie Kukiz’15 na Twitterze pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. „Porozumienie, które jako Kukiz’15 podpisaliśmy z Polskim Stronnictwem Ludowym w sierpniu 2019 r. dotyczyło realizacji postulatów programowych podzielonych na trzy pakiety. (…) Porozumienie programowe nie dotyczyło miejsca Polski w Unii Europejskiej. Nasza umowa nie dotyczyła wspólnego głosowania na posiedzeniach Sejmu w sprawach innych niż objęte porozumieniem programowym. Ugrupowania wchodzące w skład Koalicji Polskiej umówiły się na respektowanie swojej autonomii” – czytamy.

„Niestety Polskie Stronnictwo Ludowe postanowiło wykorzystać głosowanie posłów Kukiz’15 w sprawie uchwały dotyczącej negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej jako pretekst do wyrzucenia Kukiz’15 z Koalicji Polskiej. Stało się tak, pomimo tego, że kwestie dotyczące pozycji Polski w Unii Europejskiej nie były przedmiotem porozumienia programowego, ani dyscypliny klubowej” – dodano. Ugrupowanie zapowiada, że będzie kontynuować swoje prace jako koło poselskie.

Kukiz’15 o kulisach rozmów z PiS: To oni rządzą w Polsce

– W obecnej chwili to Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Polsce, więc chcąc wprowadzić zmiany, na których nam zależy, musimy rozmawiać także z nimi –...

zobacz więcej

Sejm przyjął w zeszły czwartek uchwałę autorstwa PiS, wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE. Uchwała m.in. wzywa do powrotu do rozmów i osiągnięcia porozumienia zgodnego z unijnymi traktatami oraz konkluzjami lipcowego posiedzenia Rady Europejskiej.

Uchwałę poparło 231 posłów PiS i 5 posłów PSL-Kukiz15, wśród nich Paweł Kukiz. Politycy Kukiz'15 – z wyjątkiem Agnieszki Ścigaj – wraz z posłami klubu PiS nie poparli także kandydatury Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Jak pisała „Gazeta Wyborcza”, posłowie PSL po czwartkowych głosowaniach mają dość współpracy z ludźmi Pawła Kukiza. – Chyba z Kukiz'15 powinniśmy ustalić, czy jesteśmy opozycją, czy wspieramy rząd, bo ludzie się z nas śmieją – powiedział „GW” jeden z prominentnych działaczy PSL, który miał być zwolennikiem rozstania z Pawłem Kukizem. Według informacji gazety, kilku znanych działaczy PSL zwróciło się po tych głosowaniach do prezesa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza o zakończenie współpracy z Pawłem Kukizem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej