RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fani płaczą nad trumną Boskiego Diego. Dziesiątki tysięcy kibiców [WIDEO]

Trumna z ciałem Maradony będzie wystawiona w Pałacu Prezydenckim do soboty (fot. REUTERS/Yara Nardi)
Trumna z ciałem Maradony będzie wystawiona w Pałacu Prezydenckim do soboty (fot. REUTERS/Yara Nardi)

Rozpoczęło się zorganizowane przez argentyński rząd czuwanie w Pałacu Prezydenckim w Buenos Aires przy trumnie z ciałem Diego Maradony. W uroczystości poświęconej pamięci legendarnego piłkarza, który zmarł w środę na zawał serca, uczestniczą dziesiątki tysięcy kibiców.

Polscy piłkarze złożyli hołd „Boskiemu Diego”

25 listopada to zdecydowanie najgorszy w tym roku dzień dla miłośników piłki nożnej. Późnym wieczorem argentyńskie media podały bowiem wiadomość o...

zobacz więcej

O godz. 6 rano czasu miejscowego tłum zaczął powoli przesuwać się przed trumną z ciałem 60-letniego Maradony, która przykryta jest argentyńską flagą z numerem 10. (z nim na koszulce występował legendarny napastnik).

Jak poinformował będący na miejscu dziennikarz agencji AFP, zanim otwarto drzwi, w tłumie czekających doszło do pewnych incydentów, które starała się powstrzymać policja.

Zgromadzeni śpiewali piosenki na cześć zmarłego


Dziesiątki tysięcy osób spędziło noc na Plaza de Mayonaprzeciwko „Różowego Domu", jak nazywany jest Pałac Prezydencki. Zgromadzeni śpiewali piosenki na cześć zmarłego w wieku 60 lat idola.

Ostatni taki piłkarz... Życie i śmierć Boskiego Diego

Mówisz: piłka nożna, myślisz: Diego Maradona. Legenda, pomnik, jeden z najlepszych piłkarzy w historii. W Argentynie, z której pochodził, otaczany...

zobacz więcej

Nieco po północy pojawiła się tam była żona Maradony Claudia Villafane w towarzystwie ich dwóch córek – Dalmy i Gianinny. Towarzyszyli im też byli i obecni piłkarze. Wśród nich znaleźli się gracze, z którymi zmarły triumfował w mundialu w 1986 r. w Meksyku.

Trumna z ciałem Maradony będzie wystawiona w Pałacu Prezydenckim do soboty. W środę prezydent kraju Alberto Fernandez ogłosił trzydniową żałobę narodową po śmierci piłkarza.

Koniec legendy


Diego Maradona, który poprowadził jako kapitan reprezentację Argentyny do mistrzostwa świata w 1986 r., od pewnego czasu borykał się z problemami zdrowotnymi. Na początku listopada przeszedł operację mózgu po wykryciu krwiaka podtwardówkowego. Zmarł wskutek zawału serca.

źródło:

Zobacz więcej