RAPORT

Pogarda

Rozpad Koalicji Polskiej już dzisiaj? „Wszystko na to wskazuje”

Najnowsze

Popularne

W czwartek o godzinie 17 ma się rozpocząć posiedzenie klubu Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz’15). – Wszystko wskazuje na to, że koalicja się rozpadnie – mówi portalowi tvp.info Jan Mosiński, poseł PiS. Podkreśla, że Ludowcy od wyborów europejskich idą ramię w ramię z „tęczową i kawiorową lewicą”, a politycy Pawła Kukiza są jednak „bardziej propolscy”.

„Chcą iść do PiS, to ich sprawa”. PSL o posłach Kukiz’15

Ważny polityk PSL Marek Sawicki informuje w rozmowie z portalem tvp.info, że „Paweł Kukiz coraz częściej rozmawia z politykami PiS”. – My nie...

zobacz więcej

– Dziś może zostać podjęta decyzja o wyrzuceniu z klubu Koalicji Polskiej posłów Kukiz’15 – ocenia Jan Mosiński.

W rozmowie z portalem tvp.info polityk podkreśla, że w najbliższym czasie na pewno pojawią się kolejne głosowania dotyczące spraw międzynarodowych.

– A PSL zapewne będzie wtedy trzymał linię Koalicji Europejskiej, czyli kursu, który obrali podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego. Pamiętajmy, że w polityce wszystko ma swoje konsekwencje. Nie jest tak, że ludowcy tak po prostu odrzucili w Sejmie stanowisko rządu ws. sprzeciwu do wiązania funduszy z praworządnością – podkreśla Mosiński.

Polityk uważa, że są to pewne konsekwencje ustaleń PSL-u z koalicji startującej do eurowyborów. – Ludowcy razem z tęczową i kawiorową lewicą startowali tam wspólnie i popierali wszystkie lewackie postulaty światopoglądowe. To jest dziś kontynuowane – stwierdza.

PiS negocjuje z posłami opozycji w Sejmie. „Rozmowy trwają”

– Jeśli ktoś się do nas uśmiecha, to my się odwzajemniamy uśmiechem – mówi jeden z polityków PiS. Źródła zbliżone do kierownictwa partii przyznają,...

zobacz więcej

Jan Mosiński podkreśla, że z kolei Kukiz’15 zachowuje się inaczej.

– Poparli weto wobec niekorzystnych dla Polski rozwiązań, bo są bardziej propolscy. Jestem więc przekonany, że to z czasem nastąpi. Paweł Kukiz jest bardziej konkretnym politykiem niż Władysław Kosiniak-Kamysz. Myślę więc, że zapowiedzi o rozstaniu mogą się zmaterializować – mówi.

O tarcia w Koalicji Polskiej portal tvp.info pytał w ostatnich dniach m.in. polityków PSL.  – My nie jesteśmy o nikogo zazdrośni –  zapewniał nas ważny przedstawiciel ludowców Marek Sawicki. Wskazywał, że jeśli posłowie Kukiz’15 będą chcieli zakładać nowe koło lub wiązać się z Prawem i Sprawiedliwością, to „ich sprawa”.

Z kolei Paweł Szramka z Kukiz’15 podkreślał, że lider jego ruchu rozmawia ze wszystkimi liderami politycznymi, którzy są chętni, by dokonywać zmian ustrojowych.

– Jesteśmy w Sejmie od kilku dobrych lat i nie ma w tym nic dziwnego, że rozmawiamy również z liderami PiS-u.  W obecnej chwili to Prawo i Sprawiedliwość rządzi w Polsce,  więc chcąc wprowadzić zmiany, na których nam zależy, musimy rozmawiać także z nimi – podkreślał w rozmowie z portalem tvp.info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej