RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejna dewastacja kościoła. Pioruny przy bazylice na Skałce

Zwolennicy aborcji atakują kościoły (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Zwolennicy aborcji atakują kościoły (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

W nocy nieznani sprawcy zniszczyli budynki bazyliki św. Michała Archanioła i św. Stanisława w Krakowie. Na murach Skałki pojawiły się pioruny, kojarzone ze strajkami proaborcyjnymi.

Pioruny namalowane przed kościołem. Wikariusz: Ktoś okradł skarbony i wypominki

Nieznani sprawcy namalowali pioruny przed wejściem do kościoła świętego Ottona w Szczecinie. Nakleili też plakaty z hasłami: „Kościół jest dla...

zobacz więcej

Na kościelnych murach pojawiły się znaki pioruna, głównego symbolu manifestacji przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Na asfalcie w sąsiedztwie bazyliki wymazano napisy „aborcja jest ok” oraz „stop pedofilii w Kościele”.

Fakt ten potwierdził nam jeden z tamtejszych zakonników. Jak mówi, tej nocy ktoś oddał kał przed bramą.

Kościół na Skałce kojarzony jest przede wszystkim ze śmiercią krakowskiego biskupa Stanisława ze Szczepanowa, pierwszego polskiego męczennika, patrona Polski, oraz z obecnymi tu za sprawą Jana Długosza ojcami paulinami.

Od około miesiąca w Polsce dochodzi do podobnych przypadków dewastacji kościołów, cmentarzy czy pomników. Na m.in. drzwiach kościołów wypisywane są numery telefonu do klinik aborcyjnych. Podobne hasła głoszone są na protestach organizowanych przez Martę Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej