RAPORT

Pogarda

Nowy sondaż. Wiadomo, kto traci najwięcej

Jakie poparcie ma partia Jarosława Kaczyńskiego? (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Jakie poparcie ma partia Jarosława Kaczyńskiego? (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Nowy sondaż parlamentarny. Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, które zanotowało nieznaczny wzrost poparcia. Dużą stratę zalicza za to Koalicja Obywatelska. Jest też wariant z ruchem Hołowni.

Nowy sondaż do Sejmu, duża zmiana poparcia dla PiS. Jedna partia pod progiem

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się dziś, najwięcej głosów zdobyłby PiS, który odrabia straty w porównaniu do poprzednich badań sondażowych....

zobacz więcej

Badanie przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie wPolityce.pl

W sondażu zapytano o dwa warianty: taki, w którym jest Polska2050 Szymona Hołowni oraz taki, w którym tego ugrupowania nie ma.

Wariant z Hołownią


W pierwszym wariancie z sondażu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 32 proc. poparcia; chęć głosowania na ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni wyraziło 21 proc. badanych. Taki sam odsetek ankietowanych udzielił poparcia Koalicji Obywatelskiej.

Lewica mogłaby liczyć na 10 proc. głosów, a Konfederacja na 9 proc. Progu wyborczego nie przekroczyłaby Koalicja Polska PSL-Kukiz'15, na którą zagłosowałoby 4 proc. ankietowanych. 3 proc. badanych wybrałoby inne ugrupowanie.

Zobacz też: Prezes PiS do opozycji o protestach: Macie krew na rękach

Nowy sondaż. Zmiana poparcia dla PiS i KO

Największe poparcie wśród Polaków ma PiS. Tuż za partią rządzącą znalazła się Koalicja Obywatelska – wynika z sondażu Social Changes. Jak...

zobacz więcej

Wariant bez Polski2050


W wariancie bez Polski 2050, na Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 33 proc. badanych, a na KO – 26 proc. Na trzecim miejscu znalazłaby się Lewica z poparciem 13 proc. Na Konfederację zagłosowałoby 10 proc. badanych, a na Koalicję Polską PSL-Kukiz'15 – 5 proc. W tym wariancie 13 proc. badanych wskazało odpowiedź „inne ugrupowanie”.

Według sondażu deklarowana frekwencja wynosi 65 proc. (45 badanych zdecydowanie zadeklarowało udział w wyborach, a 20 proc. raczej poszłoby do urn).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1058 osób w dniach 20-23 listopada.

Zobacz też: Hołownia: Musimy zabrać politycznej małpie brzytwę

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej