RAPORT

Pogarda

Sędzia Pawłowicz komentuje rewelacje Onetu ws. wyroku TK

Pawłowicz reaguje na publikację Onetu (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Pawłowicz reaguje na publikację Onetu (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej jest do poprawy – donosi portal Onet. Na tekst zareagowała sędzia TK Krystyna Pawłowicz. „Wszystko jest możliwe powołując się na to źródło, nawet płaska Ziemia” – napisała.

Onet o śmierci ofiary dzikiej reprywatyzacji. Kaleta: Obrzydliwe wykorzystanie

Tekst Onetu jest obrzydliwym wykorzystaniem choroby i tragedii ofiary warszawskiej reprywatyzacji oraz jej śmierci do zaatakowania opcji...

zobacz więcej

Onet napisał, powołując się na swoje nieoficjalne źródła, że „Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało zmienić skutki prawne wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji”.

„Politycy Zjednoczonej Prawicy przekazali TK swoje nieformalne uwagi do wyroku, wskazując w nich jasno na potrzebę pozostawienia furtki interpretacyjnej, by w drodze ustawy móc złagodzić skutki orzeczenia” – twierdzi portal.

Do tekstu odniosła się na Twitterze sędzia Trybunału Krystyna Pawłowicz. Odpowiadając jednemu z internautów na pytanie, czy skomentuje informacje zawarte w publikacji Onetu napisała do internauty: „Czy pan uważa, że OGŁOSZONY wyrok można zmienić?”.

„Ale, skoro powołuje się pan na załączone źródło, to wszystko jest możliwe... Nawet płaska Ziemia..” – napisała sędzia Pawłowicz.

Wyrok ws. aborcji


22 października Trybunał Konstytucyjny za niekonstytucyjny uznał przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej, który dopuszcza przerwanie ciąży z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu.

Orzeczenie TK wciąż nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Gdyby wyrok TK wszedł w życie, wówczas aborcja byłaby legalna tylko w dwóch przypadkach – gdy ciąża zagraża życiu i zdrowiu kobiety oraz gdy powstała w wyniku czynu zabronionego (np. gwałtu lub kazirodztwa).

Zobacz też: Onet donosi o „prostytutce w ABW”. Jest odpowiedź Agencji

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej