RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ograniczenia w podróżach. Ośmiolatek pisze do premiera: czy przyjedzie Mikołaj?

Św. Mikołaj będzie mógł przyjechać do brytyjskich dzieci (fot. Bennett Raglin/Getty Images for Brooks Brothers; Twitter/Boris Johnson)
Św. Mikołaj będzie mógł przyjechać do brytyjskich dzieci (fot. Bennett Raglin/Getty Images for Brooks Brothers; Twitter/Boris Johnson)

Brytyjski premier Boris Johnson zapewnił dzieci, że mimo wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa restrykcji w podróżowaniu, św. Mikołaj będzie mógł przyjechać w Boże Narodzenie i rozdać prezenty.

Osoby przyjeżdżające do Anglii będą mogły skrócić czas obowiązkowej kwarantanny

Od 15 grudnia osoby przyjeżdżające do Anglii będą mogły skrócić okres obowiązkowej kwarantanny o co najmniej połowę, wykonując płatny test na...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Johnson zamieścił na Twitterze odręcznie napisany list od ośmioletniego chłopca o imieniu Monti, w którym ten zwrócił się do niego z prośbą o wyjaśnienie kwestii dostarczenia prezentów na święta Bożego Narodzenia. 

„Drogi panie Johnson, mam osiem lat i zastanawiałem się, czy pan i rząd myśleliście o tym, czy Mikołaj przyjedzie w te święta Bożego Narodzenia. Czy jeśli zostawimy płyn do dezynfekcji rąk koło ciasteczek, będzie mógł przyjść? Czy umyje ręce? Rozumiem, że jesteście bardzo zajęci, ale czy pan i naukowcy możecie o tym porozmawiać, proszę?” – napisał Monti.

Johnson poinformował, że otrzymał „mnóstwo listów na ten temat” i skonsultował się w tej sprawie z ekspertami. „Zadzwoniłem na Biegun Północny i mogę wam powiedzieć, że św. Mikołaj jest gotowy i rwie się do drogi, podobnie jak Rudolf i wszystkie inne renifery. Naczelny lekarz poprosił mnie, abym ci powiedział, że jeśli św. Mikołaj będzie się zachowywał w swój normalny, odpowiedzialny sposób i będzie działał szybko i bezpiecznie, nie ma żadnego ryzyka dla twojego zdrowia ani dla jego” – odpowiedział na list szef brytyjskiego rządu.

„Pozostawienie płynu do dezynfekcji rąk koło ciasteczek jest wspaniałym pomysłem na to, by pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Używanie go samemu oraz regularne mycie rąk jest dokładnie tym, co sprawi, że ty i twoi przyjaciele znajdziecie się na liście grzecznych dzieci” – dodał Johnson.

źródło:
Zobacz więcej