RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mimo epidemii park Yellowstone z rekordem odwiedzin

Ponad 360 tysięcy gości odwiedziło w październiku Park Narodowy Yellowstone (fot. Pixabay)

Ponad 360 tys. gości odwiedziło w październiku amerykański Park Narodowy Yellowstone. To najlepszy wynik tego miesiąca w historii rezerwatu. W porównaniu z październikiem w ubiegłego roku odnotowano wzrost odwiedzin turystów o ponad 110 proc.

Pandemia w Chinach. Robot gotuje i podaje posiłki w szkole [WIDEO]

W gimnazjum w Szanghaju we wschodnich Chinach wprowadzono inteligentny system do obsługi szkolnej stołówki. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Poprzedni październikowy rekord padł w Yellowstone w 2015 r., gdy ponad 250 tys. turystów odwiedziło jedną z największych atrakcji w USA. Zwiększony ruch turystyczny odnotowano także w położonym nieopodal Yellowstone Parku Narodowym Grand Teton. W październiku zwiedziło go ponad 351 tys. gości, co stanowi wzrost o około 88 proc. w ujęciu rocznym.

W całym 2020 r. przyrodę w Yellowstone podziwiało do tej pory już ponad 3,74 mln osób, o zaledwie 6 proc. mniej niż w tym samym okresie w 2019 r. To imponujące liczby biorąc pod uwagę, że park był od 24 marca do 18 maja zamknięty z powodu epidemii koronawirusa.

W maju dwa wejścia do parku w stanie Wyoming zostały otwarte, dopiero w czerwcu podobnie postąpiono z trzema w Montanie.

Park Narodowy Yellowstone obejmuje tereny położone na terytorium stanów Wyoming, Montana i Idaho. Rezerwat przyrody jest najstarszym parkiem narodowym na świecie. Słynie z gejzerów, wodospadów, gorących źródeł i symbolu parku – bizona amerykańskiego, największego ssaka Ameryki Północnej.

źródło:

Zobacz więcej