Liga Mistrzów. Lewandowski już trzecim strzelcem w historii

Robert Lewandowski poprowadził Bayern do wygranej (fot. PAP/Sven Hoppe)

Robert Lewandowski awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów. Piłkarz Bayernu Monachium zdobył jedną z bramek w meczu z RB Salzburg (3:1) i łącznie ma ich 71. Bawarczycy są już pewni gry w 1/8 finału. Lewandowski otworzył wynik w 42. minucie, dobijając strzał Thomasa Muellera.

Liga Mistrzów. Awans drużyny Szczęsnego

Barcelona, Juventus Turyn – z Wojciechem Szczęsnym w bramce – oraz Sevilla i Chelsea Londyn już w 4. kolejce fazy grupowej zapewniły sobie awans do...

Obok Lewandowskiego 71 goli w dorobku ma też Hiszpan Raul Gonzalez, który już dawno zakończył karierę. Obu wyprzedzają jedynie Portugalczyk Cristiano Ronaldo – 131 bramek oraz Argentyńczyk Lionel Messi – 118.

W drugiej połowie Bayern przypieczętował czwarte zwycięstwo w czwartym spotkaniu obecnej edycji. Najpierw piłkę do własnej siatki skierował obrońca gości Maximilian Woeber, a następnie na 3:0 podwyższył Leroy Sane. RB Salzburg stać było jedynie na honorowe trafienie Mergima Berishy.

Monachijczycy prowadzą w tabeli grupy A. O siedem punktów wyprzedzają Atletico Madryt i o dziewięć Lokomotiw Moskwa. W spotkaniu tych drużyn w stolicy Hiszpanii był remis 0:0, a w barwach Lokomotiwu cały mecz rozegrali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus.

Plebiscyt FIFA. Lewandowski wśród nominowanych

Robert Lewandowski znalazł się na liście 10 zawodników nominowanych w plebiscycie FIFA na najlepszego piłkarza 2020 roku. Zwycięzca ogłoszony...

Komplet zwycięstw

Z rywalizujących w środę drużyn kompletem zwycięstw może się jeszcze pochwalić jedynie Manchester City. Podopieczni trenera Josepa Guardioli pokonali na wyjeździe Olympiakos Pireus 1:0 po golu Phila Fodena i także są pewni gry w 1/8 finału. W tabeli grupy C „The Citizens” o trzy punkty wyprzedzają FC Porto, które w Marsylii wygrało z Olympique 2:0. Portugalczycy są bardzo blisko fazy pucharowej, bo od trzeciego Olympiakosu mają o sześć punktów więcej.

W ciekawie zapowiadającym się meczu grupy B Real Madryt pokonał na wyjeździe Inter Mediolan 2:0. Prowadzenie „Królewskim” już w siódmej minucie dał Belg Eden Hazard wykorzystując rzut karny. Gospodarze jeszcze bardziej sobie skomplikowali sytuację po nieco ponad półgodzinie gry, gdy za czerwoną kartkę boisko opuścić musiał Chilijczyk Arturo Vidal. W drugiej połowie własnego bramkarza pokonał Marokańczyk Achraf Hakimi.

Sytuacja Interu jest bliska beznadziejnej; z zaledwie dwoma punktami zamyka zestawienie. Z ośmioma niespodziewanym liderem jest natomiast Borussia Moenchengladbach. Niemiecki zespół rozbił u siebie Szachtar Donieck 4:0. O punkt wyprzedza Real oraz o cztery Ukraińców. W grupie D lekko sytuację skomplikował sobie Liverpool. „The Reds” nadal są na pierwszym miejscu, ale po wyjazdowej porażce z Atalantą Bergamo 0:2 mają już tylko dwa punkty przewagi nad Włochami oraz Ajaxem Amsterdam. W 60. i 64. minucie bramki dla Atalanty zdobyli Słoweniec Josip Ilicic i Niemiec Robin Gosens. Ajax natomiast u siebie wygrał z FC Midtjylland 3:1.