RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Stadion w Neapolu będzie nosić imię Maradony

Diego Maradona zmarł w wieku 60 lat (fot. Francesco Pecoraro/Getty Images)
Diego Maradona zmarł w wieku 60 lat (fot. Francesco Pecoraro/Getty Images)

Nadamy stadionowi San Paolo imię Diego Armando Maradony – zapowiedział w środę burmistrz Neapolu Luigi de Magistris tuż po informacji o śmierci piłkarza. Ogłosił też żałobę w mieście.

Maradona znów wywołał skandal. Zabił rzadką antylopę

Diego Maradona ponownie na cenzurowanym. Legendarny piłkarz znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak do sieci trafiło zdjęcie, na którym trzyma...

zobacz więcej

Neapolitańczycy zapalają świeczki przed muralem Maradony na placu w dzielnicy Quartieri Spagnoli. Gromadzi się tam coraz więcej ludzi. W tamtejszym barze włączono projektor, którym wyświetlane są zdjęcia legendarnego zawodnika klubu Napoli. Wszędzie panuje smutek, ludzie płaczą na ulicach - informują włoskie media.

Watykaniści przypominają spotkania Maradony z jego rodakiem, papieżem Franciszkiem, w tym ich pamiętny uścisk na placu Świętego Piotra w 2014 roku. Papież wyznał wtedy: „Czekałem na ciebie”.

Czytaj też: Maradona: Zostałem uprowadzony przez UFO 

Po innym spotkaniu z papieżem piłkarz powiedział: „Franciszek to ktoś znacznie więcej niż Maradona. To on jest prawdziwym mistrzem”. Wśród dziennikarzy wyrażane są nadzieje, że papież, niegdyś zagorzały kibic piłkarski w swoim kraju, zechce kilkoma słowami pożegnać zawodnika.

źródło:

Zobacz więcej