RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polscy piłkarze złożyli hołd „Boskiemu Diego”

Jeden z najwybitniejszych futbolistów w historii zmarł w wieku 60 lat (fot. PAP/EPA/CESARE ABBATE)
Jeden z najwybitniejszych futbolistów w historii zmarł w wieku 60 lat (fot. PAP/EPA/CESARE ABBATE)

25 listopada to zdecydowanie najgorszy w tym roku dzień dla miłośników piłki nożnej. Późnym wieczorem argentyńskie media podały bowiem wiadomość o śmierci jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii. Diego Maradona zmarł w wieku 60 lat, a przyczyną śmierci był prawdopodobnie atak serca. Pamięć wybitnego Argentyńczyka uczcili też zawodnicy reprezentacji Polski.

Diego Maradona nie żyje

Zmarł słynny argentyński piłkarz Diego Maradona - poinformowała hiszpańska agencja prasowa EFE. Przyczyną śmierci legendy futbolu miał być atak...

zobacz więcej

„Ciao D10S” – zdjęcie z takim napisem i ikonką złamanego z bólu serca umieścił w swojej relacji na Instagramie Piotr Zieliński. Polski piłkarz na codzień gra w SSC Napoli, klubie, w którego piłkarzem przez ponad sześć lat był Diego Maradona. Słynny Argentyńczyk grał w tej drużynie z numerem 10 i stąd D10S we wpisie Polaka. Wspomniane zdjęcie przedstawia Maradonę witającego się z Piotrem Zielińskim na stadionie w Neapolu.

Legendarnego Argentyńczyka wspomniał na swoim Instagramie także Kamil Grosicki. Opublikował tam zdjęcie, na którym „Grosik” pozuje razem z Maradoną oraz swoją żoną Dominiką i córką Mają. „Żegnaj Mistrzu. R.I.P.” – napisał pod zdjęciem Grosicki.

Śmierć Maradony poruszyła też Krzysztofa Piątka. Piłkarz umieścił w swojej relacji na Instagramie zdjęcie Argentyńczyka i dodał ikonkę przedstawiającą dłonie złożone do modlitwy.

źródło:

Zobacz więcej