RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Społeczna kwarantanna na Litwie dłużej. Poluzowanie ograniczeń od 10 grudnia

Litwa przedłużyła stan społecznej kwarantanny o kolejne trzy tygodnie (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY, zdjęcie ilustracyjne)
Litwa przedłużyła stan społecznej kwarantanny o kolejne trzy tygodnie (fot. PAP/EPA/TANNEN MAURY, zdjęcie ilustracyjne)

Litwa przedłużyła stan społecznej kwarantanny o kolejne trzy tygodnie. Władze tego kraju podjęły też decyzję o poluzowaniu w grudniu niektórych obostrzeń. Na Litwie wciąż notowane są wysokie dobowe przyrosty zakażeń koronawirusem.

Koronawirus. Synagoga ukarana za wesele z udziałem tysięcy ludzi

Synagoga Yetev Lev w nowojorskim Williamsburgu została ukarana grzywną w wysokości 15 tys. dolarów za zorganizowanie w czasie pandemii COVID-19...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Społeczna kwarantanna została wprowadzona 7 listopada. Miała zakończyć się w najbliższą niedzielę. Jak powiedział litewski minister zdrowia Aurelius Veryga na posiedzeniu rządu, pomimo że w kraju obserwowane jest spowolnienie wzrostu liczby nowych zakażeń, to i tak sytuacja jest trudna.

Społeczna kwarantanna została przedłużona do 17 grudnia 


W dalszym ciągu będzie obowiązywał nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. 

Imprezy masowe nie mogą być organizowane poza zawodami sportowymi, które mogą odbywać się, ale bez udziału widzów. W dalszym ciągu kawiarnie, restauracje i inne lokale gastronomiczne mogą świadczyć usługi jedynie na wynos. Nauczanie w szkołach i na uczelniach wyższych odbywa się zdalnie. 

Pandemia w Chinach. Robot gotuje i podaje posiłki w szkole [WIDEO]

W gimnazjum w Szanghaju we wschodnich Chinach wprowadzono inteligentny system do obsługi szkolnej stołówki. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo...

zobacz więcej

Poluzowane niektórych ograniczenia od 10 grudnia 


Ograniczenie to nie dotyczy uczniów szkół początkowych. Niektóre obostrzenia zostaną jednak poluzowane w przyszłym miesiącu. Od 10 grudnia działalność będą mogły wznowić muzea i galerie. Będzie można je odwiedzać w grupach do dwóch osób. Dozwolona będzie też organizacja wycieczek, z udziałem również do maksymalnie dwóch uczestników. Ograniczenia te nie dotyczą m.in. członków jednej rodziny.

Ostatniej doby na Litwie odnotowano 2289 nowych zakażeń. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób podało, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni stwierdzono tam 807 przypadków na sto tysięcy mieszkańców. Dla Polski współczynnik wynosi 830.

źródło:
Zobacz więcej