RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ulgi dla ozdrowieńców, którzy oddali osocze. „To lek ratujący życie”

Osocze ozdrowieńca to na tym etapie walki z pandemią lek ratujący życie – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że osoby oddające osocze mogą skorzystać z ulg w PIT, przysługują im dwa dni wolne od pracy, ulgi na przejazd koleją i transportem miejskim oraz pakiet konsultacji medycznych.

Politycy PiS oddają osocze. Zaskakujące słowa posła Konfederacji

Poseł PiS Tomasz Rzymkowski poinformował, że był w szpitalu, aby oddać osocze dla chorych na COVID-19. Na zamieszczonym przez niego zdjęciu widać,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier podkreślił, że obecnie nie mamy jeszcze odpowiedniego leku na COVID-19, ale - dodał - „wiemy, że osocze ozdrowieńców podane w odpowiednim momencie potrafi podnieść szanse na wyzdrowienie osób chorych”. Zaznaczył, że oddanie osocza trwa około pół godziny. – Te 30 minut może oznaczać życie dla kogoś innego – podkreślił.

Jak zaznaczył, osocze ozdrowieńców jest „lekiem, który na tym etapie walki z pandemią jest bardzo ważny; jest substancją ratującą życie”. Według premiera oddanie osocza, to o nie tylko szlachetny czyn, ale „też akt, który może oznaczać uratowanie życia i zdrowia innym osobom”. Morawiecki dodał, że osocze pobrane od jednego ozdrowieńca może zostać podane trzem osobom chorym na COVID-19.

Poinformował, że osoby oddające osocze mogą skorzystać z ulg w podatku PIT tzw. ulgi z tytułu darowizny. Osobom tym przysługują też dwa dni wolne od pracy, ulgi na przejazd koleją i transportem miejskim oraz pakiet konsultacji medycznych.

źródło:
Zobacz więcej