RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Miała dowodzić gangiem kiboli Cracovii. Usłyszała zarzuty

K., podejrzana o przewodzenie gangowi Cracovii nie przyznaje się do winy (fot. policja.pl)
K., podejrzana o przewodzenie gangowi Cracovii nie przyznaje się do winy (fot. policja.pl)

Najnowsze

Popularne

Sprowadzona w piątek ze Słowacji do Polski Magdalena K. została przesłuchana w krakowskiej prokuraturze. Śledczy zarzucają jej kierowanie bojówką kiboli Cracovii, do czego K. się nie przyznała. Grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

Liderka gangu Cracovii przekazana polskiej policji

Magdalena K. – podejrzana o stanie na czele gangu pseudokibiców Cracovii – trafiła już do Polski. Kobieta poszukiwana była Europejskim Nakazem...

zobacz więcej

W środę Prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie ogłosił Magdalenie K. zarzuty „kierowania zorganizowaną grupą przestępczą”, „przemytu i handlu narkotykami”, „utrudniania postępowania karnego w innym śledztwie” oraz „składania fałszywych zeznań i nakłaniania do takiego czynu innych osób”. „Czyny zarzucane podejrzanej zagrożone są karą do 15 lat pozbawienia wolności” – podał Dział Prasowy PK.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej K. nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Prokurator skieruje teraz do sądu wniosek o przedłużenie jej tymczasowego aresztowania o kolejne trzy miesiące.

Procedura ekstradycyjna


Magdalena K. była poszukiwana europejskim nakazem aresztowania i czerwoną notą Interpolu. Kobieta została zatrzymana 28 marca br., ale do Polski trafiła dopiero w piątek 20 listopada. Najpierw zgodę na wydanie jej Polsce dał Sąd Okręgowy w Bańskiej Bystrzycy, a następnie zgodę utrzymał w mocy Sąd Najwyższy Republiki Słowackiej. Procedura ekstradycyjna trwała wiele miesięcy, ponieważ obrona K. wnosiła m.in. o udzielenie jej azylu politycznego i przekonywała, że w Polsce naruszane są zasady praworządności,dlatego kobieta nie może liczyć na sprawiedliwy proces.

„Słowacki sąd podzielił stanowisko prokuratury, która wielokrotnie podkreślała, że zarzuty stawiane podejrzanej dotyczą przestępstw kryminalnych związanych z kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą, przemytem oraz handlem narkotykami i nie mają charakteru politycznego”– podał Dział Prasowy PK.

Polka podejrzana o kierowanie gangiem zatrzymana na Słowacji

Magdalena K., podejrzana o kierowanie grupą przestępczą związaną z kibolami Cracovii, która zajmowała się głównie handlem narkotykami została...

zobacz więcej

List żelazny


Podejrzana dwukrotnie podejmowała także próby uzyskania w Sądzie Okręgowym w Krakowie listu żelaznego, który umożliwiałby jej odpowiadanie z tzw. „wolnej stopy” do czasu prawomocnego wyroku.

Prokuratura podała, że grupa przestępcza kierowana przez Magdalenę K. złożona była z członków bojówek pseudokibiców klubu Cracovia. K. miała zarządzać kilkudziesięcioosobową grupą, która handlowała m.in. marihuaną i kokainą. Jak informował portal tvn24.pl, kobieta została członkiem grupy przestępczej, ponieważ była partnerką jej szefa, Mariusza Z. Według ustaleń portalu, K. była odpowiedzialna za rozliczanie narkotykowych transakcji.

„Grupa dopuszczała się również czynów przeciwko życiu i zdrowiu, często z użyciem niebezpiecznych narzędzi jak noże i maczety. W ten sposób atakowali oni pseudokibiców jednego z krakowskich i łódzkich klubów piłkarskich. Ich działalność charakteryzowała się wysokim stopniem zorganizowania i podległości służbowej” – przekazała PK.

Gang Magdaleny K. przemycił – według śledczych – z Holandii do Polski 5,5 tony marihuany wartej 88 mln zł, oraz 120 kg kokainy wartej około 4,3 mln euro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej