RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Suchanow tłumaczy nazwanie dziennikarzy „psami” pogróżką, jaką otrzymała... po tych słowach

Zaskakujący wpis liderki „Strajku Kobiet” w mediach społecznościowych (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Zaskakujący wpis liderki „Strajku Kobiet” w mediach społecznościowych (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Przepychanki, wyrzucanie z konferencji prasowej i wyzwiska wobec dziennikarzy – taką strategię wybrały liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. – Jesteście psami – mówiła we wtorek m.in. w kierunku dziennikarzy TVP Klementyna Suchanow, blokując dostęp do siedziby organizacji. Już w środę w mediach społecznościowych ponownie obraziła dziennikarzy i tłumaczyła to… otrzymaną już po wtorkowym zajściu pogróżką. Jeszcze niedawno „marzyła o czystkach w kościołach” na wzór chilijskiej rewolucji.

Lempart selekcjonuje dziennikarzy. „Reporterka poturbowana przez pseudoochroniarza” [WIDEO]

Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, nie wpuściła na konferencję prasową dziennikarzy m.in. Telewizji Polskiej. Doszło do...

zobacz więcej

Na konferencję we wtorek prócz przedstawicieli Telewizji Polskiej nie zostali wpuszczeni – kolejny już zresztą raz – dziennikarze m.in. Telewizji Republika oraz „Gazety Polskiej Codziennie”.

Kamery TVP Info zarejestrowały, jak liderki „Strajku Kobiet” przytrzasnęły drzwiami nogę reporterki „Gazety Polskiej”.

Dziennikarze powoływali się na „wolność mediów” i „równość w dostępie do informacji”.

Na pytania, dlaczego selekcjonuje dziennikarzy, Suchanow odpowiedziała: „Jesteście psami”.

teraz odtwarzane
Lempart selekcjonuje dziennikarzy

Wyzwiska wobec dziennikarzy Telewizji Polskiej Klementyna Suchanow powtórzyła już po zakończeniu konferencji prasowej, w środę.

Suchanow pokazuje pogróżkę „po wczoraj”


Niejako tłumacząc swoje zachowanie feministka w mediach społecznościowych opublikowała grafikę przedstawiającą „wyrok śmierci za zdradę stanu”. Pogróżka, mająca być uzasadnieniem wyzwisk wobec dziennikarzy, trafiła do Suchanow – jak sama wskazuje – „po wczoraj”, czyli po wtorkowej konferencji.

Lichocka o wyzwiskach przedstawicielek OSK: Motłoch, chuliganeria

Tak się zachowuje motłoch. Tak się zachowują osoby z marginesu społecznego, które nie przestrzegają zasad jakichkolwiek współżycia społecznego –...

zobacz więcej

Liderka organizacji zachęcającej do „spacerowania” przed domami polityków PiS i sędziów Trybunału Konstytucyjnego już wcześniej znana była z hejterskich wpisów.

Hejt na Kościół i „marzenia o czystkach”


Katolicka organizacja Krucjata Młodych przypomina ubiegłoroczne wpisy Suchanow dotyczące zamieszek w Chile. Południowoamerykańskie protesty feministek w listopadzie 2019 roku tak podobały się aktywistce, że w mediach społecznościowych stawiała je za wzór rozprawiania się z katolicyzmem.

„Czystki w kościołach – chyba nie jesteśmy jedyne które o tym marzą” – pisała Suchanow. W wyniku zamieszek w Santiago de Chile – wskazuje Krucjata Młodych – spłonęło już 20 kościołów, a wszystko zaczęło się podobnie jak w Polsce: od aktów wandalizmu na budynkach sakralnych czy ataków na księży.


W ostatnich dniach wpisującą się w ten schemat grafikę opublikowano zresztą na profilu „Warszawskiego Strajku Kobiet” – płonący kościół otoczony piorunami.


źródło:
Zobacz więcej