RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Austriaccy skoczkowie z koronawirusem. Nie jadą do Finlandii

Jeszcze w niedzielę uczestniczyli w pierwszych w tym sezonie zawodach (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Austriaccy skoczkowie Gregor Schlierenzauer i Philipp Aschenwald oraz trener reprezentacji Andreas Widhoelzl mieli pozytywne wyniki testu na koronawirusa – poinformowała miejscowa federacja na oficjalnej stronie interntowej.

Na skoczni w Willingen zostanie odprawiona wigilijna msza

Skocznia narciarska w niemieckim Willingen będzie w tym roku wykorzystana do wyjątkowego wydarzenia. W wieczór wigilijny zostanie odprawiona na...

zobacz więcej

Jak dodano w komunikacie, wszyscy mają niewielkie objawy choroby.

Jeszcze w niedzielę Austriacy uczestniczyli w pierwszych w tym sezonie zawodach  w Wiśle. Drużynowo zwyciężyli w składzie: Michael Hayboeck, Aschenwald, Daniel Huber, Stefan Kraft, zaś indywidualnie trzecie miejsce zajął Huber.

W tej sytuacji pierwsza drużyna narodowa Austrii nie weźmie udziału w Pucharze Świata w fińskiej Ruce, bo poddana jest kwarantannie.W zawodach wezmą udział rezerwowi zawodnicy. Na liście są: Manuel Fettner, David Haagen, Timon-Pascal Kahofer, Clemens Leitner, Markus Schiffner i Marco Woergoetter.

Konkursy w Ruce odbędą się 28 i 29 listopada. Kwalifikacje do pierwszego z nich zaplanowano na piątek.

Już wcześniej informowano, że wszyscy polscy skoczkowie narciarscy oraz członkowie sztabu szkoleniowego uzyskali negatywne wyniki testu na koronawirusa. Decyzją trenera Michala Dolezala w kadrze na zbliżające się zawody znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

źródło:

Zobacz więcej