RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Politycy PiS oddają osocze. Zaskakujące słowa posła Konfederacji

Koronawirus w Polsce. Politycy ruszyli na pomoc zakażonym (fot. Twitter.com/Rzymkowski)
Koronawirus w Polsce. Politycy ruszyli na pomoc zakażonym (fot. Twitter.com/Rzymkowski)

Poseł PiS Tomasz Rzymkowski poinformował, że był w szpitalu, aby oddać osocze dla chorych na COVID-19. Na zamieszczonym przez niego zdjęciu widać, że oprócz niego na pomoc zakażonym ruszył także minister edukacji Przemysław Czarnek. Na internetowy wpis Rzymkowskiego zareagował z kolei Artur Dziambor z Konfederacji i złożył zaskakującą deklarację.

Tłumy w metrze i kościołach. Prof. Gut ostrzega przed niebezpiecznym zjawiskiem

– W sprawie koronawirusa widzimy taką regułę, że gdy zaczyna pojawiać się poprawa w wynikach, ludzie czują rozprężenie i bagatelizują część...

zobacz więcej

„Dziś z panem ministrem Przemysławem Czarnkiem oddaliśmy osocze dla ratowania chorych na COVID-19” – napisał Tomasz Rzymkowski. „Wzorowo”, „Brawo” – piszą internauci.

Przypomnijmy, że osocze od osób, które przechorowały koronawirusa, może wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

KORONAWIRUS – RAPORT

Ostatnio osocze  oddał prezydent Andrzej Duda,  który przechodził chorobę na przełomie października i listopada. – Wyzdrowiałem, oddaję osocze i wszystkich was, ozdrowieńców, do tego zachęcam – mówił Duda.

Niedzielski: Polska weszła w niższy przedział zakażeń

Ostatnio notowany spadek liczby zakażeń to efekt nowego, bardziej bieżącego systemu raportowania, a także wprowadzonych restrykcji – powiedział w...

zobacz więcej

Na post Tomasza Rzymkowskiego odpowiedział m.in. Artur Dziambor z Konfederacji. Polityk – podobnie jak większość kolegów z jego partii – wcześniej podważał sens ostrej walki z epidemią. Krytykował noszenie maseczek, działanie aplikacji dla osób na kwarantannie i zamykanie niektórych branż w ramach restrykcji.

Później sam jednak zachorował na koronawirusa. Fakt ten potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info Janusz Korwin-Mikke, poseł Konfederacji. Dziambor przyznawał z kolei, że jego „płuca są w rozsypce”, a koronawirus to poważna choroba.  

– Kaszel był taki, że się dławiłem, przez tydzień praktycznie nic nie jadłem. 
Byłem półprzytomny. Po tygodniu trafiłem do szpitala. Dostałem tam tlen i odpowiednie leki – powiedział.

Teraz Dziambor zareagował na wpis polityków Prawa i Sprawiedliwości. „Brawo, Panowie!” – napisał do Rzymkowskiego i Czarnka oddających osocze. „Ja muszę jeszcze trzy tygodnie poczekać, aż będę się nadawał, ale oczywiście też się wybieram. Pozdrowienia” – dodał.

W środę ministerstwo zdrowia poinformowało o 15 362 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły kolejne 152 osoby, które chorowały na Covid-19, a także 522 pacjentów, którzy mieli choroby współistniejące i byli zakażeni koronawirusem.

Łącznie to 674 ofiary śmiertelne – najwięcej od początku epidemii. W ciągu ostatniej doby wykonano 48,4 tys. testów.

źródło:
Zobacz więcej