RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sukces zbiórki na testy dla bezdomnych. W tydzień zebrano całą sumę

Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy Caritas w Drzewocinach, w którym bezdomni będą czekać na wyniki testów (fot. Facebook/Caritas Polska)

W ciągu tygodnia zebrało się 75 osób o wielkich sercach i zbiórka jest już zakończona – poinformowała organizacja Caritas Polska. Chodzi o archidiecezjalną zbiórkę pieniędzy na testy do wykrywania COVID-19 u osób bezdomnych. Akcję zainicjował metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. W ciągu kilku dni zebrano 150 tys. zł.

Pomagamy! Paczki z KGHM trafią do seniorów na Dolnym Śląsku

W ramach działań Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom KGHM Polska Miedź wesprze ponad 28 tys. osób na Dolnym Śląsku. Przygotowywane są paczki...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W Światowym Dniu Ubogich ona apel łódzkiego metropolity odpowiedziało blisko 800 osób.

Cel zbiórki


Zima to szczególnie trudny czas dla bezdomnych. Wielu chce go spędzić w schronisku. By się tam dostać, trzeba przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa – wyjaśnia Caritas Polska, wspierający zbiórkę. Takie testy są jednak kosztowne.

– Dziękuję wszystkim, a jest to 785 osób, które złożyły się na testy dla naszych sióstr i braci bezdomnych, by mogli w sposób bezpieczny otrzymać schronienie w jednym z naszych domów, które prowadzi Stowarzyszenie Brata Alberta i ss. kalkutki – dziękował na mszy świętej abp Ryś, ogłaszając zamknięcie zbiórki. Zaznaczał jednak, że gdyby się okazało, iż ten fundusz się wyczerpie, „to pewnie się jeszcze wtedy odezwiemy”. Poinformował przy tym, że dwa szpitale zaoferowały niższe ceny wykonania testów bezdomnym.

Przyszli diakoni zadbają o potrzebujących


– Osoby, które wykonają test, będą czekać na wyniki w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Caritas w Drzewocinach. Transport zorganizują mężczyźni przygotowujący się do posługi diakonatu stałego – powiedział rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski.


źródło:
Zobacz więcej