RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragiczny pożar budynku w Rudniku. Dwie osoby nie żyją

Trwa dogaszanie pożaru (fot. PAP/Wojtek Jargiło; zdjęcie ilustracyjne)

Dwóch starszych mężczyzn poniosło śmierć w pożarze budynku mieszkalnego w Rudniku w Małopolsce. – Dwie inne osoby zamieszkujące dom nie odniosły obrażeń. Strażacy są na miejscu, trwa dogaszanie – przekazał portalowi tvp.info dyżurny myślenickiej straży. Pierwszą informację przekazał nam czytelnik na adres twoje@tvp.info.

Tragiczny pożar w szczecińskim szpitalu. Są ofiary

Pożar w pojawił się w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Szczecinie. Jak mówi w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik...

zobacz więcej

Jak poinformował Dawid Wietrzyk, oficer prasowy myślenickiej policji, służby po godz. 7 rano otrzymały w tej sprawie zgłoszenie od kobiety, która nie mogła dostać się do budynku przy ul. Centralnej.

Kobieta mieszkała po przeciwnej stronie tego domu, ale – zaniepokojona wyczuwalnym w powietrzu zapachem spalonego plastiku i popękanymi szybami w oknach – chciała sprawdzić, czy u sąsiadów wszystko w porządku.

Ze zgłoszenia wynikało, że w zamkniętym domu mogły przebywać cztery osoby.

W pożarze zginęło dwóch mężczyzn


Po wejściu do budynku – jak relacjonował oficer prasowy myślenickiej policji – na parterze znaleziono dwóch martwych mężczyzn. Dwie kobiety mieszkające na piętrze zostały ewakuowane, nie doznały obrażeń. Spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne.

Tragedia w Czeladzi. Kilkanaście osób bez domu po pożarze

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek pożaru dachu dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego w Czeladzi (Śląskie) – wynika z informacji służb...

zobacz więcej

Ofiary miały ok. 60 lat, obaj byli niepełnosprawni ruchowo. Dwie kobiety, które przeżyły, mieszkały niezależnie na piętrze budynku.

Służby ustalają przyczyny tragedii


– Na miejscu pracuje prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza. Przyczyny pożaru będą ustalane, ale najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia przez jednego z panów – powiedział oficer prasowy. Na miejscu jest sześć zastępów straży pożarnej.

źródło:
Zobacz więcej