RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Warszawa zawiesza połączenia metrem. „Można korzystać z autobusów”

Władze stolicy decyzję tłumaczą epidemią koronawirusa (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Władze stolicy decyzję tłumaczą epidemią koronawirusa (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Aktualizacja rozkładu jazdy metra w stolicy. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie podjął decyzję o zawieszeniu części kursów podziemnej kolejki – przekazał rzecznik miejskiej spółki Tomasz Kunert. Decyzję władze stolicy tłumaczą spadkiem liczby pasażerów. Jakie połączenia zostaną wstrzymane?

Kolejne kłopoty Warszawy ze śmieciami. Prokuratura zaskarżyła uchwałę radnych

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu administracyjnego skargę na uchwałę Rady m.st. Warszawy zmieniającą zasady opłat za...

zobacz więcej

Kursy metra w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę są uzupełnieniem nocnej siatki połączeń Warszawskiego Transportu Publicznego. To w sumie 34 kursy na linii M1 oraz 35 na M2 po północy do godziny trzeciej rano.

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak przekazał we wtorek ZTM, epidemia COVID-19 znacznie ograniczyła aktywność społeczną w całej Polsce.

Nocne życie stolicy zamarło. Nieczynne są kina, teatry, kluby, restauracje, nie ma koncertów, wernisaży itp. I to od razu widać w liczbie pasażerów w podziemnej kolei – jest ich mniej o ok. 75 proc. W kursujących w nocy pociągach metra jeździ dziś tyko ok. 24 proc. liczby pasażerów w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku” – czytamy komunikacie miejskiej spółki.

Zmiany już od najbliższego weekendu


28-29 listopada nocne kursy metra zostaną zawieszone. „Pasażerowie będą mogli korzystać z dobrze rozwiniętej sieci autobusowej komunikacji nocnej. To dziś 43 linie, których autobusy docierają do najdalszych rejonów Warszawy, a także do kilku gmin aglomeracji” – przypomniało jednocześnie ZTM.

Warszawa. Będą kolejne podwyżki opłat. Co się zmieni?

Władze stolicy zaplanowały na przyszły rok wyższe podatki od nieruchomości oraz za środki transportu. Projekt zmiany stawek podatkowych trafi pod...

zobacz więcej

Na taką decyzję wpłynęła analiza danych z bramek wejściowych do stacji metra w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę od północy do godz. 4 rano.

Jak wyjaśniono, gwałtowny spadek pasażerów w nocnym metrze następował po wprowadzaniu w Warszawie obostrzeń wynikających z stref epidemicznych.

Zobacz także: Kolejne kłopoty Warszawy ze śmieciami

„Najpierw (strefy) żółtej od 10 października – w weekend 10-11 października z nocnych kursów na obydwu liniach skorzystało 11 602 pasażerów, a tydzień wcześniej – 15 021. W pierwszy weekend obostrzeń czerwonej strefy (17-18 października) na stacje obydwu linii weszło 7035 osób. Następne dni kursowania nocnego metra to także zmniejszająca się liczba pasażerów, najmniejsza odnotowana liczba to 2104 osoby w noc z soboty na niedzielę 7-8 listopada” – poinformowano.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej