RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jednego dnia zmarło trzech księży z diecezji. Mieli COVID-19

Od lewej - Józef Wojtasek, Zygmunt Nabzdyk, Ryszard Michalik (fot. parafia w Moszczance; diecezja.opole.pl; parafia w Chróścinie Opolskiej)

Diecezja opolska poinformowała o śmierci trzech księży – Ryszarda Michalika, Zygmunta Nabzdyka i Józefa Wojtaska. Zmarli tego samego dnia – w minioną niedzielę. Chorowali na COVID-19.

Nie żyje bloger Piotr Kuldanek. Opisał, jak odchodzi się z powodu Covid-19

Piotr Kuldanek, podcaster i autor popularnego bloga PanCodziennik.pl nie żyje. W ostatnim czasie mężczyzna relacjonował zmagania z Covid-19 swoje i...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Na stronie internetowej kurii opolskiej widnieją trzy nekrologi, w których do publicznej wiadomości podano informację o śmierci księży z tamtejszej diecezji. Wszyscy byli zakażeni koronawirusem.

W niedzielę nad ranem zmarł ksiądz Ryszard Michalik, proboszcz parafii w Chróścinie Opolskiej. Miał 57 lat.

Święcenia kapłańskie przyjął w czerwcu 1991 r. Po święceniach przez trzy lata był wikariuszem parafii w Zawadzkiem, a następnie w parafii w Raciborzu, w parafii w Kędzierzynie-Koźlu oraz w Łączniku.

W 2003 r. został mianowany proboszczem parafii św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie. W latach 2014–16 był proboszczem w parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach, a od 2016 r. posługiwał w parafii św. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej.

Oświadczenie szpitala ws. śmierci chłopca zakażonego koronawirusem

Zakażony koronawirusem czteromiesięczny chłopczyk, który w niedzielę zmarł w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GZCD), cierpiał na ciężką...

zobacz więcej

Pogrzeb duchownego odbędzie się w piątek o godz. 11 w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej.

W nocy 22 listopada odszedł też ksiądz Józef Wojtasek, który za kilka dni skończyłby 67 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1978 r.

Został wikariuszem parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Następnie był wikarym w parafii św. Anny w Zabrzu oraz w parafii św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim.

W 1985 r. został mianowany administratorem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance, a po uzyskaniu niezbędnej wówczas zgody władz państwowych – od 29 sierpnia 1986 r. jej proboszczem.

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczance.

Śmierć pacjenta w poznańskim szpitalu. „Nic nie wskazywało, że ma takie myśli”

Prokurator nie podjął decyzji o wykonaniu sekcji zwłok pacjenta szpitala w Poznaniu. 60-latek, skacząc z okna targnął się na swoje życie –...

zobacz więcej

Zmarł też ksiądz Zygmunt Nabzdyk, miał 90 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1954 r.

Został wikariuszem w parafii św. Barbary w Bytomiu. Następnie został mianowany prefektem w Wyższym Seminarium Duchownym Śląska Opolskiego w Nysie-Opolu, później był seminaryjnym ojcem duchownym.

Był także wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego Śląska Opolskiego w Nysie. Pracował również jako sędzia w Sądzie Diecezji Opolskiej.

Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę o godz. 13 w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Prudniku.

Przeczytaj też informację śmierci biskupa Bogdana Wojtusia, który był zakażony koronawirusem.

źródło:
Zobacz więcej