RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Na skoczni w Willingen zostanie odprawiona wigilijna msza

Zawody Pucharu Świata w Willingen mają się odbyć pod koniec stycznia (fot. TF-Images/TF-Images via Getty Images)

Skocznia narciarska w niemieckim Willingen będzie w tym roku wykorzystana do wyjątkowego wydarzenia. W wieczór wigilijny zostanie odprawiona na niej... msza święta. W ten sposób proboszcz parafii chce zmniejszyć zagrożenie zakażenia koronawirusem wśród wiernych.

Pytania o Boże Narodzenie w czasie epidemii. Kraska mówi o zakazach

Pracujemy nad tym, aby strumień odwiedzających najbliższych w święta Bożego Narodzenia był jak najmniejszy. Może pojawią się pewne zakazy –...

zobacz więcej

Msza zaplanowana jest na godz. 16. i odbędzie się w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wszyscy muszą mieć założone maseczki, nie mogą podawać sobie rąk oraz należy zachować odpowiedni dystans.

Ksiądz Christian Roehling, który wpadł na ten pomysł, na co dzień pomaga także w organizacji zawodów na skoczni. Jest wiernym kibicem i wolontariuszem miejscowego klubu narciarskiego.

– W tym roku pandemia kieruje całym naszym życiem. Wiele wydarzeń jest odwoływanych, mamy zakaz spotykania się w większym gronie, społecznie i socjalnie wiele straciliśmy. Chciałbym jednak spotkać się z wiernymi w tym wyjątkowym dniu, a myślę, że skocznia jest odpowiednim do tego miejscem, bo bezpiecznym – powiedział.

Zawody Pucharu Świata w Willingen mają się odbyć pod koniec stycznia.

źródło:

Zobacz więcej