RAPORT

Pogarda

Ułatwienia dla Białorusinów i specjalistów szukających pracy w Polsce

W grudniu wejdzie w życie znowelizowana ustawa o cudzoziemcach (fot. REUTERS/Katarina Stoltz)
W grudniu wejdzie w życie znowelizowana ustawa o cudzoziemcach (fot. REUTERS/Katarina Stoltz)

Najnowsze

Popularne

Białorusini przyjeżdżający do Polski na tzw. wizę humanitarną, a także specjaliści IT i lekarze nie będą już musieli starać się o zezwolenie na pracę w naszym kraju – informuje środowa „Rzeczpospolita”.

Czy MF planuje podwyżki podatków? Odpowiada główny ekonomista

Nie są planowane podwyżki podatków ani wprowadzenie dodatkowych danin i opłat. Zakładamy, że wpływ (negatywny – red.) jesiennej fali koronawirusa...

zobacz więcej

Z informacji gazety wynika, że już 1 grudnia ma zostać opublikowana (i zacząć obowiązywać) nowelizacja rozporządzenia ministra rozwoju, pracy i technologii, która zwalnia z obowiązku uzyskania zezwolenia na pracę Białorusinów przebywających w Polsce na podstawie tzw. wiz humanitarnych, lekarzy i pielęgniarki, a także białoruskich specjalistów IT przyjeżdżających do Polski w ramach programu Poland Business Harbour.

Rozporządzenie uzupełni wchodzącą w życie z początkiem grudnia znowelizowaną ustawę o cudzoziemcach, która zniosła zakaz pracy dla cudzoziemców z tzw. wizami humanitarnymi.

„Rz” przypomina, że „w ostatnim czasie z wiz humanitarnych korzystali chętnie Białorusini: jak wynika z danych ministerstwa rozwoju, do końca października wydano im ok. 1,9 tys. takich wiz, które jednak nie dawały prawa do pracy w Polsce”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej