RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nie żyje aktor Aleksander Skowroński

Miał 84 lata (fot. Facebook/Związek Artystów Scen Polskich)
Miał 84 lata (fot. Facebook/Związek Artystów Scen Polskich)

W wieku 84 lat zmarł we wtorek popularny aktor Aleksander Skowroński. Był znany m.in. z roli emerytowanego ogniomistrza z filmu „U Pana Boga w ogródku”.

Nie żyje wybitny aktor Józef Para

Nie żyje wybitny aktor filmowy i teatralny Józef Para – poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Zmarł 9 listopada w wieku 98 lat. Zasłyną rolą...

zobacz więcej

O śmierci Aleksandra Skowrońskiego poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Napisano, że aktor odszedł we wtorek, nie doczekawszy 85. urodzin.

Skowroński przez lata związany był z Teatrem Lalki i Aktora Miniatura w Gdańsku. Jak przypomina ZASP, zadebiutował grając postać Melchiora w „Pastorałce” Schillera w reżyserii Natalii Gołębskiej.

Był związany z Towarzystwem Wierszalin w Białymstoku, Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białystoku oraz Wybrzeże w Gdańsku.

Skowroński grał m.in. w produkcjach: „Boża podszewka”, „13 posterunek”, „Stara baśń”, „U pana Boga w ogródku” – ojciec komendanta i emerytowany ogniomistrz. Ostatnio grał też w „Koronie królów”.

Dzisiaj, nie doczekawszy zbliżających się 85. urodzin, odszedł Aleksander Skowroński, aktor przez wiele lat związany z...

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Wtorek, 24 listopada 2020


Przeczytaj też: Nie żyje aktor Janusz Leśniewski.

Przeczytaj też: Nie żyje Ryszard Ronczewski.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej