RAPORT

Pogarda

Atak nożowniczki w Lugano. Islamistyczny trop

Sprawczyni trafiła do aresztu (fot. PAP/EPA/Pablo Gianinazzi)
Sprawczyni trafiła do aresztu (fot. PAP/EPA/Pablo Gianinazzi)

Najnowsze

Popularne

Szwajcarska policja poinformowała, że atak, do którego doszło w domu handlowym w Lugano, miał podłoże terrorystyczne. W sprawie napastniczki policja federalna prowadziła w 2017 roku dochodzenie w zakresie powiązań z dżihadystami.

Atak nożowniczki w centrum handlowym. Napadła na dwie kobiety

Dwie kobiety zostały we wtorek ranione przez inną kobietę w centrum handlowym w Lugano w Szwajcarii – poinformowała agencja Reutera, powołując się...

zobacz więcej

We wtorek 28-letnia kobieta zaatakowała nożem dwie inne kobiety. Jedna została niegroźnie ranna, druga otrzymała cios w szyję i jej stan jest poważny, ale nie zagraża życiu.

Sprawczyni została obezwładniona przez przechodniów. Policja poinformowała, że napastniczka jest obywatelką Szwajcarii zamieszkałą we włoskojęzycznym regionie Ticino.

Atak potępił kanclerz Austrii Sebastian Kurz. We wpisie na Twitterze zapowiedział, że Austria wraz ze Szwajcarią powinny „dać wspólną odpowiedź na działania islamskiego terroryzmu w Europie”.

2 listopada doszło w Wiedniu do strzelaniny, w której zginęły 4 osoby, a 23 zostały ranne po tym jak napastnik otworzył ogień w centrum miasta Został zastrzelony przez policję. Zamachowiec miał powiązania z islamskimi terrorystami.

W Szwajcarii do tej pory nie dochodziło do takich zamachów, jednak wcześniej tym miesiącu w miejscowości Winterthur aresztowano dwie osoby mające związek z zamachem w Wiedniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej