RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lempart bogaci się na „Strajku Kobiet”? Red. Kania pyta o pieniądze

Marta Lempart jest jedną z liderek organizacji „Strajk Kobiet” (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Marta Lempart jest jedną z liderek organizacji „Strajk Kobiet” (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Fundacja Ogólnopolski Strajk Kobiet jest prywatnym przedsięwzięciem Marty Lempart. Na firmowaną przez nią zbiórkę publiczną wpłynęło już niemal półtora miliona złotych. Wpłaty deklarują nawet samorządy, w których władzę sprawuje PO. Red. Dorota Kania z Telewizji Republika wskazuje, że nie może to dziwić, ponieważ, gdy w Polsce rządziła PO, Lempart pracowała w rządowych instytucjach.

Zakaz wstępu dla Lempart do Sejmu i Senatu. „Uczestniczyła w wyłamaniu bramy”

Skan pisma Straży Marszałkowskiej z zakazem oraz jego uzasadnieniem wstępu do Sejmu i możliwości udziału w pracach Senatu, dotyczącym Marty...

zobacz więcej

W programie „Koniec systemu” dziennikarka próbowała spotkać się z Lempart w siedzibie fundacji, mieszczącej się w prywatnym mieszkaniu proaborcyjnej aktywistki. Nagranie można obejrzeć pod tym adresem: telewizjarepublika.pl/jak-zrobic-kase-na-strajku-kobiet-dorota-kania-demaskuje-szefowa-strajku-kobiet.

„Gazeta Polska Codziennie” zapowiedziała, że opublikuje wyniki dziennikarskiego śledztwa, mającego dowodzić, że „»Strajk Kobiet« prowadzony przez prywatną fundację Lempart nie był spontanicznym zrywem, ale zaplanowaną akcją, dzięki której ta zarobiła spore pieniądze”.

Wcześniej „Gazeta Polska” opisywała, że „Marta Lempart jest oskarżona o zablokowanie kontroli inspekcji pracy w swojej firmie, jej nazwisko pojawia się w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez osoby sprawujące funkcje kierownicze w Operze Wrocławskiej”.

źródło:
Zobacz więcej