RAPORT

Pogarda

Atak nożowniczki w centrum handlowym. Napadła na dwie kobiety

Policja nie wyklucza podłoża terrorystycznego ataku (fot. Richard Bord/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Policja nie wyklucza podłoża terrorystycznego ataku (fot. Richard Bord/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Dwie kobiety zostały we wtorek ranione przez inną kobietę w centrum handlowym w Lugano w Szwajcarii – poinformowała agencja Reutera, powołując się na dziennik „Blik”. Policja nie wyklucza podłoża terrorystycznego tego ataku.

Atak nożownika w kościele. Są ofiary śmiertelne [WIDEO]

Co najmniej dwie osoby nie żyją, a kilka jest rannych po ataku nożownika w kościele baptystów w San Jose w Kalifornii. Napastnik został zatrzymany.

zobacz więcej

Według świadków napastniczka najpierw zaczęła dusić jedną z dwóch zaatakowanych kobiet, a następnie wyciągnęła nóż i pchnęła nim drugą kobietę, która ciężko ranna została wyniesiona na noszach do karetki pogotowia.

– Usłyszałem krzyki i odwróciłem się. Wtedy zobaczyłem kobietę leżącą na podłodze pośrodku kałuży krwi. To było szokujące – mówił szwajcarskim mediom świadek zdarzenia.

Policja nie wyklucza podłoża terrorystycznego tego ataku. „24 listopada 2020 roku doszło do domniemanego ataku terrorystycznego na kilka osób w domu towarowym w Lugano” – napisał we wtorek wieczorem na Twitterze Federalny Urząd Policji. „W związku z tym prokuratura federalna wszczęła śledztwo w tym kierunku” – czytamy.

Według policji agresorką jest 28-letnia mieszkanka Lugano, która została już aresztowana.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej