RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Para prezydencka zachęca do przedświątecznej akcji pomocy [WIDEO]

Pierwsza świąteczna zbiórka odbyła się w 1996 roku (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)
Pierwsza świąteczna zbiórka odbyła się w 1996 roku (fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcają do włączenia się w 24. Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Banki Żywności. Powinniśmy dzielić się dobrem również z nieznajomymi, którym to wsparcie jest po prostu potrzebne – podkreślił prezydent.

Wojska Obrony Terytorialnej wesprą akcję #ObiadyDlaBohaterów

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają organizowaną po raz drugi akcję #ObiadyDlaBohaterów. Podobnie jak w czasie wiosennych działań...

zobacz więcej

– W tym niełatwym czasie ważne jest każde wsparcie, jakiego możemy udzielić osobom potrzebującym. Szczególnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, powinniśmy łączyć się w działaniu, dla dobra wspólnego – apeluje para prezydencka w opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu.

Prezydent zachęcał do wzięcia udziału w zbiórce żywności, która ze względu na pandemię odbywa się w nowej formule. – Obostrzenia sanitarne sprawiają, że zbiórki w sklepach odbędą się bez wolontariuszy. Zwróćmy jednak uwagę na kosze, które są w ponad 2 tysiącach sklepów, w 537 miejscowościach w całej Polsce – zaapelował Duda.

Zbiórka artykułów spożywczych przez parę prezydencką


Para prezydencka podkreśliła, że corocznie włącza się w akcję Banków Żywności. – Także w tym roku włączyliśmy się w zbiórkę artykułów spożywczych, którą przeprowadza Federacja Polskich Banków Żywności - powiedziała Agata Kornhauser-Duda, zachęcając do uczestnictwa w akcji.

Na pomoc głodnym. Wolontariusze ratują warzywa przed zmarnowaniem

Ponad sześć ton żywności udało się uratować dzięki zaangażowaniu wolontariuszy – informuje „The Independent”. Akcję zorganizowała fundacja The...

zobacz więcej

– W okresie świątecznym chcemy być blisko, razem. Choć w tym roku ta bliskość jest ograniczona, to nadal możemy, a nawet powinniśmy dzielić się dobrem przede wszystkim z najbliższymi i przyjaciółmi, ale też nieznajomymi, z tymi, którym to wsparcie jest po prostu potrzebne – powiedział prezydent.

Charytatywny sklep online


Zbiórka potrwa do 28 listopada. Zakupy można zrobić także w charytatywnym sklepie online pod adresem zbiorkazywnosci.pl.

Pierwsza świąteczna zbiórka odbyła się w 1996 roku. Akcja taka organizowana jest dwa razy w roku, w okresie wielkanocnym i przed Bożym Narodzeniem. Organizatorzy zachęcają podczas zbiórek żywności do kupowania takich produktów, jak olej, mąka, cukier, makaron, ryż, konserwy czy słodycze, dbając w ten sposób o zapewnienie osobom potrzebującym pełnowartościowych posiłków.

źródło:
Zobacz więcej