RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gwiazdor „Top Model” TVN skazany za przestępstwo seksualne

Stacja TVN wydała oświadczenie ws. Dominica D'Angelico, uczestnika „Top Model” (fot. D Dipasupil/Getty Images for WEtv)
Stacja TVN wydała oświadczenie ws. Dominica D'Angelico, uczestnika „Top Model” (fot. D Dipasupil/Getty Images for WEtv)

Dominic D'Angelica, finalista emitowanego przez TVN show „Top Model”, został usunięty z programu. Władze stacji podjęły taką decyzję po tym, jak w mediach ukazały się informacje, że w przeszłości był skazany za przestępstwo na tle seksualnym. Stacja wydała oświadczenie.

Obsesja TVN24. Paskami grozy w prezes Przyłębską

Stacja TVN24 od kilku dni relacjonując wydarzenia związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, wydanego w 13-osobowym składzie – atakuje prezes...

zobacz więcej

„Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło” – stwierdził w oświadczeniu prasowym Marcin Barcz, dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery.

30-letni D'Angelico był jednym z czterech uczestników, którzy dotarli do finału 9. edycji show. Ostatni odcinek ma zostać wyemitowany w środę, 25 listopada.

Za co został skazany Dominic D'Angelico?


O wątpliwej przeszłości jako pierwszy poinformował serwis Pudelek.pl, twierdząc, że dotarł do materiałów potwierdzających kryminalną przeszłość mężczyzny.

Według tych informacji przyszły model w 2011 roku został skazany za uprawianie seksu oralnego z osobą nieletnią poniżej 16. roku życia. 22-letni wówczas Dominic miał dostać wyrok 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.


Oświadczenie „Top Model”


„W związku z informacjami o przeszłości Dominica D'Angelico, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału »Top Model«. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje” – czytamy w oświadczeniu TVN.


To nie koniec kryminalnej historii

Kim jest Marek K., dziennikarz TVN, zatrzymany przez CBA?

Dziennikarz TVN Marek K. jest jedną z osób zatrzymanych przez agentów CBA za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyzna usłyszał...

zobacz więcej

Trzy lata po pierwszym wyroku – opisuje Pudelek.pl – D'Angelica miał zostać uznany winnym naruszenia warunków zawieszenia wyroku i aresztowany w 2014 roku – razem ze swoim bratem Stefanem. Bliźniakom miały zostać postawione zarzuty pobicia ze spowodowaniem znacznych obrażeń ciała.

Z dokumentów dostępnych w publicznych rejestrach hrabstwa Amador w Kalifornii (USA) wynikać ma, że Dominic D'Angelica trafił do więzienia na pięć miesięcy.

Wątpliwości wobec show TVN-u


Z pojawiających się w mediach informacji wynika, że produkcji programu już w sierpniu próbowano przekazać informacje o wątpliwościach dotyczących przeszłości D’Angelico. Do tych doniesień stacja się jednak nie odniosła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej