RAPORT

Pogarda

Poseł Kołakowski odszedł z klubu PiS, będzie posłem niezrzeszonym

Jego odejście jest związane z tzw. „piątką dla zwierząt” (fot. PAP/Marcin Onufryjuk)
Jego odejście jest związane z tzw. „piątką dla zwierząt” (fot. PAP/Marcin Onufryjuk)

Najnowsze

Popularne

Poseł Lech Kołakowski poinformował we wtorek, że odszedł z klubu Prawa i Sprawiedliwości i będzie posłem niezrzeszonym. Oświadczył, że jego odejście jest związane z tzw. piątką dla zwierząt.

„Jestem optymistą. Myślę, że wróci”. Poseł PiS o Ardanowskim

– (…) Jeżeli osoby świadomie występują z partii, to siłą rzeczy nie mogą być w klubie. Natomiast jestem optymistą i myślę, że również pan Jan...

zobacz więcej

Kołakowski powiedział dziennikarzom, że złożył w gabinecie marszałek Sejmu Elżbiety Witek pismo, w którym poinformował, że „z dniem 24 listopada 2020 roku zostaje posłem niezrzeszonym Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej”.

Będę posłem niezrzeszonym, będę pracował dla mieszkańców Polski, regionu, chcę pomagać ludziom płacącym podatki tak, aby czuli się w Polsce znacząco lepiej niż obecnie – zadeklarował.

Zapytany, dlaczego opuścił klub PiS, Kołakowski odpowiedział, że zrobił to w związku z sytuacją dotyczącą tzw. „piątki dla zwierząt” oraz zapowiedziami kolejnych projektów poselskich w tej sprawie. – Dotyczy to bezpośrednio mojej osoby, jak również kierownictwa ugrupowania, o której w tej chwili chciałbym nie mówić – dodał poseł.

Odejście Kołakowskiego z PiS skomentował w mediach społecznościowych Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej