RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Lempart selekcjonuje dziennikarzy. „Reporterka poturbowana przez pseudoochroniarza” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, nie wpuściła na konferencję prasową dziennikarzy m.in. Telewizji Polskiej. Doszło do przepychanek, poturbowana została jedna z reporterek. – Klementyna Suchanow nazwała dziennikarzy „psami” – relacjonuje reporter TVP Info Miłosz Kłeczek.

Na „Strajku Kobiet” Lempart „zarobiła spore pieniądze”. Mieszkania aktywistki pod lupą

Pod adresami siedzib fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet widnieją mieszkania wrocławskiej aktywistki Marty Lempart – pisze „Gazeta Polska...

zobacz więcej

W siedzibie Strajku Kobiet odbyła się konferencja prasowa dla niektórych dziennikarzy. Liderka stowarzyszenia Marta Lempart , zablokowała drzwi reporterom – TVP, „Gazety Polskiej” i Telewizji Republika. Dziennikarze innych redakcji mogli spokojnie wejść na briefing.

– Państwo jako służby PiS możecie pobrać wizję i fonię od policji, od ABW, tak jak to cały czas robicie, nie ma potrzeby przychodzić (…) Czy ktoś jeszcze jest z prawdziwych dziennikarzy? – pytała Lempart.

Jak relacjonował reporter TVP Info Miłosz Kłeczek, doszło do przepychanek. – Poturbowana została jedna z dziennikarek „Gazety Polskiej”. Pseudoochroniarz próbował zmiażdżyć jej nogę – mówił Kłeczek.

– Musieliśmy interweniować i domagać się, aby wejść do środka. Klementyna Suchanow (jedna z liderek Strajku) dziennikarzy nazwała „psami”. Mówiła: „psów się nie wpuszcza na konferencje” – opisywał reporter.

Dalej mówił, jakie pytania chciał zadać liderce strajków proaborcyjnych. – Pytania dotyczyły tego, ile zarobiła na sprzedaży drogiej kamienicy we Wrocławiu. Jak pani Lempart próbowała aplikować do ABW ? Czy próbowała aplikować do innych służb – wyliczał.

Zobacz też: Lempart: W każdej partii mamy ludzi

Protesty proaborcyjne


Protesty w całej Polsce trwają od 22 października i są wyrazem sprzeciwu wobec zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Masowe manifestacje odbywają się pomimo pandemii koronawirusa i mają charakter nielegalnych zgromadzeń.

Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją. Głównym inicjatorem akcji protestacyjnych jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.
teraz odtwarzane
Lempart selekcjonuje dziennikarzy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej