RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na „Strajku Kobiet” Lempart „zarobiła spore pieniądze”. Mieszkania aktywistki pod lupą

Władze stolicy wynajęty lokal fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet w trybie pozakonkursowym na pięć lat (fot. PAP/Mateusz Marek)
Władze stolicy wynajęty lokal fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet w trybie pozakonkursowym na pięć lat (fot. PAP/Mateusz Marek)

Pod adresami siedzib fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet widnieją mieszkania wrocławskiej aktywistki Marty Lempart – pisze „Gazeta Polska Codziennie”. Dziennikarze tygodnika „GP” poszli tym śladem. Jak informują, Lempart jest wspierana finansowo przez fundację, której jest liderką.

Ile Strajk Kobiet płaci za lokal w centrum Warszawy? „Śmieszna stawka”

„Stawka czynszu wynosi 15 zł/m2” – poinformowali nas przedstawiciele stołecznego ratusza. W lokalu urzęduje Fundacja Ogólnopolski Strajk Kobiet....

zobacz więcej

„GPC” zapowiada, że opublikuje wyniki dziennikarskiego śledztwa, mającego dowodzić, że „»Strajk Kobiet« prowadzony przez prywatną fundację Lempart nie był spontanicznym zrywem, ale zaplanowaną akcją, dzięki której ta zarobiła spore pieniądze”.

Pismo wskazuje na „wątek adresów, pod którymi rejestrowana była fundacja”.

„Po naszym sprawdzeniu w ogólnodostępnych księgach wieczystych okazało się, że siedziba Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet mieści się w prywatnym mieszkaniu Marty Lempart, w okazałej willi położonej nieopodal centrum Wrocławia” – czytamy w artykule.

Wcześniej tygodnik opisywał, że „Marta Lempart jest oskarżona o zablokowanie kontroli inspekcji pracy w swojej firmie, jej nazwisko pojawia się w śledztwie dotyczącym nadużycia uprawnień przez osoby sprawujące funkcje kierownicze w Operze Wrocławskiej”.

źródło:
Zobacz więcej