RAPORT

Pogarda

Paweł Kukiz: Nikogo nie zamierzam trzymać się siłą

Poseł klubu KP-PSL-Kukiz'15 Paweł Kukiz (fot. PAP/Leszek Szymański)
Poseł klubu KP-PSL-Kukiz'15 Paweł Kukiz (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Dziwię się, że prominentni działacze PSL wpadli w histerię. Nikogo nie zamierzam się trzymać siłą – powiedział poseł klubu KP-PSL-Kukiz'15 Paweł Kukiz. W ten sposób odnoiósł się do słów lidera ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza, że Kukiz'15 bliżej do „radykałów z obozu Zjednoczonej Prawicy.”

Kukiz zarejestrował partię. Teraz tłumaczy: Jestem zmuszony

Z ruchem społecznym nie udało mi się wprowadzić do Sejmu tylu posłów, aby wymusić zmiany ustrojowe w zamian za danie większości w Sejmie którejś z...

zobacz więcej

Koniec Koalicji Polskiej?


W ubiegłym tygodniu w Sejmie pięciu posłów klubu PSL-Kukiz'15, w tym Paweł Kukiz, poparło zgłoszoną przez PiS uchwałę wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej.

Kukiz był w RMF FM zapytany, czy zbliża się koniec Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz'15). – Nikogo nie zamierzam trzymać się siłą – powiedział. Jak powiedział, dziwi się, że „prominentni działacze PSL wpadli w taką histerię”.

– Przecież znają od dawna moje poglądy. Bez względu na to, czy autorem uchwały o zawetowaniu powiązania budżetu z praworządnością, bez względu na to, czy byłby to PiS, czy pan Zandberg z panem Biedroniem, zagłosowałbym za tą uchwałą – powiedział Kukiz.

Lider PSL pytany, czy nie obawia się, że posłowie Kukiz'15 odejdą z Koalicji Polskiej, by popierać rząd Zjednoczonej Prawicy, stwierdził, że „to, iż bliżej dzisiaj Kukiz'15 do radykałów z obozu Zjednoczonej Prawicy niż do tego proeuropejskiego naszego nurtu, to szkoda”. – Nigdy w Koalicji nie ma nic na zawsze; nikogo nie będziemy trzymać na siłę – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Partia Kukiza zarejestrowana. Co z hasłem „stop partyjniactwu”?

Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię K'15 Pawła Kukiza. Teraz sąd czeka na stwierdzenie prawomocności tej decyzji. Kiedy Kukiz rozpoczynał...

zobacz więcej

Transfer do PiS?


Politycy PiS prowadzą rozmowy z częścią posłów Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz15) na temat ich przejścia do klubu PiS. Decyzje w tej sprawie – jak zastrzegają politycy partii rządzącej – to raczej kwestia tygodni, a nie dni. 
Kukiz pytany, czy jest za wpisaniem do konstytucji członkostwa w Unii Europejskiej – co postuluje PSL – powiedział, że „odpowiedziałby »nie«, ale rozwinąłby to »nie«”.

– Jestem za zmianą ustawy o referendum ogólnokrajowym, gdzie w drodze referendum ogólnokrajowego naród może się w każdej chwili wypowiedzieć na temat członkostwa bądź wystąpienia z jakiegokolwiek organizmu – dodał.

Zaznaczył, że jest z pokolenia, która pamięta zapis o wiecznej przyjaźni ze Związkiem Radzieckim. – Oczywiście są to dwa różne tematy, natomiast jest to w jakiś sposób też naruszenie suwerenności – powiedział Kukiz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej