RAPORT

Pogarda

Ruszają prace komisji ds. pedofilii

Komisja ds. pedofilii od wtorku przyjmuje zgłoszenia o przestępstwach (fot. Shutterstock/New Africa)
Komisja ds. pedofilii od wtorku przyjmuje zgłoszenia o przestępstwach (fot. Shutterstock/New Africa)

Najnowsze

Popularne

Ruszają prace państwowej komisji ds. pedofilii, która została powołana klika miesięcy temu. Ma ona już swoją siedzibę, od kilku tygodni prowadzi nabór pracowników – informuje „Rzeczpospolita”. Od wtorku będzie także przyjmowała zgłoszenia o przestępstwach lub ich ukrywaniu, które następnie będzie sprawdzała.

Wiadomo, kto pokieruje państwową komisją ds. przypadków pedofilii

Dr hab. Błażej Kmieciak został w piątek wybrany na przewodniczącego państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii. Wcześniej tego...

zobacz więcej

„Wniosek będzie można złożyć osobiście, za pomocą poczty elektronicznej lub wysłać pocztą” – potwierdził w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przewodniczący komisji dr hab. Błażej Kmieciak. Podaje, że zgłoszenie może wysłać każdy, kto wie o przestępstwie molestowania seksualnego nieletnich lub o jego ukrywaniu.

Zgłaszającym może być osoba pokrzywdzona, członek rodziny lub ktoś inny, kto posiada wiedzę o przestępstwie” – wyjaśniał Kmieciak.

Zwrócił również uwagę, że nie musi to być sprawa aktualna, a zgłoszenie może dotyczyć wydarzeń sprzed lat.

Jak dowiedziała się „Rz”, wnioski trzeba będzie składać za pomocą specjalnego formularza, który będzie dostępny na stronie internetowej komisji. Będzie go można złożyć osobiście, za pomocą poczty elektronicznej lub wysłać pocztą.

Czytaj więcej o komisji ds. pedofilii. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej