RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus na Mazowszu. Raport 24 listopada – więcej ozdrowieńców niż nowych zakażeń

W mazowieckich szpitalach wolnych pozostaje 2 tys. miejsc covidowych (fot.  Aleksander Kalka/NurPhoto via Getty Images)
W mazowieckich szpitalach wolnych pozostaje 2 tys. miejsc covidowych (fot. Aleksander Kalka/NurPhoto via Getty Images)

Blisko 2,3 tys. nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Mazowszu. Jeszcze więcej odnotowano jednak ozdrowieńców – wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Łączna liczba zakażonych w stołecznym regionie od początku epidemii przekroczyła już 107 tys. osób. Służby wojewody mazowieckiego przedstawiły szczegółowe dane o stanie wolnych łóżek szpitalnych w regionie.

Wirusolog: Pierwsze restrykcje wyhamowały epidemię. Teraz powinny być spadki

Pierwsze restrykcje wyhamowały epidemię, a teraz powinny być spadki — powiedział prof. Włodzimierz Gut. W jego ocenie oczywiście nie da się wykryć...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W poniedziałek mazowiecki sanepid potwierdził śmierć 51 kolejnych pacjentów z koronawirusem – to o 50 więcej niż dobę wcześniej. Łącznie z powodu Covid-19 na Mazowszu zmarły 1 772 osoby.

W województwie w ciągu doby więcej niż nowych infekcji przybyło ozdrowieńców – 2684, a ich łączny wskaźnik to już prawie 70 tys. osób.

Najmniej zakażeń od tygodnia


2295 potwierdzonych w ostatnich godzinach infekcji wirusem SARS-CoV-2 w stołecznym regionie to najmniejszy dobowy przyrost od 17 listopada, gdy odnotowano 2 272 przypadki zakażeń. Liczba przypadków dodatnich SARS-CoV-2 od początku epidemii na Mazowszu wynosi 107 823. W całym kraju pozytywnymi wynikami testów potwierdzono 876 333 (wzrost o 15 tys. w poniedziałek) zakażeń koronawirusem; zmarło 13 774 osób.

Mapa Covid-19

W kwarantannie domowej przebywa 47 326 osób, a 927 objęto nadzorem epidemiologicznym.

Wolne łóżka i respiratory


W mazowieckich szpitalach wolnych jest 2000 łóżek i 94 respiratory dla pacjentów z COVID-19 – wynika z poniedziałkowych danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

W informacji zamieszczonej na stronie MUW napisano, że na Mazowszu dla pacjentów z COVID-19 przeznaczonych jest 4978 łóżek, z czego zajętych jest 2978. Przygotowano także 408 respiratorów; pacjenci wykorzystują 314 urządzeń.

źródło:
Zobacz więcej