RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Policja skonfiskowała setki namiotów imigrantów na paryskim placu [WIDEO]

Interwencja policji na placu Republiki w Paryżu  (fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON)
Interwencja policji na placu Republiki w Paryżu (fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Francuska policja przejęła w poniedziałek wieczorem kilkaset namiotów rozłożonych przez imigrantów na placu Republiki w Paryżu. Chciało tam przenocować blisko 450 osób – podają francuskie media. Jak widać na nagraniach opublikowanych w mediach społecznościowych, doszło do przepychanek z policją. W listopadzie siły porządkowe zlikwidowały kilka nielegalnych obozowisk w północnej części stolicy Francji.

Ewakuacja imigrantów w okolicach Paryża. Rozbili namioty wzdłuż kanału [WIDEO]

Ponad tysiąc migrantów ewakuowano z obozu przy kanale Saint-Denis niedaleko Paryża. Rozporządzenie w tej sprawie wydał we wtorek prefekt policji...

zobacz więcej

Około 450 osób rozłożyło namioty na jednym z głównych placów w Paryżu. Według stowarzyszeń wspierających imigrantów, to ludzie, którzy nie otrzymali schronienia po ewakuacji z obozowiska w Saint-Danis. Ewakuowano stamtąd ok. 2 tys. osób.

Jak podaje France Blue, stowarzyszenia wzywają władze do zakwaterowanie tych, którzy nie otrzymali noclegu w schronisku. „Żądamy natychmiast 1000 miejsc noclegowych i stworzenia stałego systemu przyjęć dla uchodźców” – napisało w oświadczeniu stowarzyszenie Utopia 56.

Ponad 3 tys. osób zostało zakwaterowanych w centrach przyjęcia lub w salach gimnastycznych w regionie Ile-de-France w miniony wtorek. Jak dodaje France Bleud powołując się na dane ze stowarzyszeń, od 500 do 1000 osób nie mogło skorzystać z tej inicjatywy i pozostaje wciąż bez dachu nad głową.

Do podobnej sytuacji doszło też na początku listopada. Funkcjonariusze zlikwidowali koczowisko w okolicy stacji metra Porte de la Chapelle w Paryżu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej