RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tusk w 2014 r.: Kto podnosi rękę na policjanta, podnosi rękę na państwo

– Każdy, kto łamie prawo i zagraża funkcjonariuszom i podnosi rękę na policjantów, ten podnosi rękę na państwo polskie. Każdy, kto obraża funkcjonariuszy, obraża majestat RP i musi liczyć się z konsekwencjami, również z użyciem broni, gdy zajdzie taka potrzeba – mówił w lipcu 2014 r. ówczesny premier Donald Tusk. Dziś, pod komisariatem na ul. Wilczej, doszło do ataku grup zwolenników aborcji na pełniących służbę funkcjonariuszy policji.

Demonstrujący atakują policję przed komisariatem. Jest nagranie [WIDEO]

Agresywnych manifestujących, atakujących policję widać na nagraniu spod komisariatu policji na ul. Wilczej w Warszawie, które publikuje portal...

zobacz więcej

W 2014 r. podczas głównych obchodów 95-lecia Policji Tusk stwierdził, że „każdy kto obraża policjanta, obraża majestat RP”.

– Każdy, kto łamie prawo i zagraża funkcjonariuszom i podnosi rękę na policjantów, ten podnosi rękę na państwo polskie. Każdy, kto obraża funkcjonariuszy obraża majestat RP i musi liczyć się z konsekwencjami, również z użyciem broni, gdy zajdzie taka potrzeba – mówił.

– Przestępcy, którzy godzą w bezpieczeństwo obywateli i tych, którzy noszą mundur, nie zostaną bezkarni – dodał.

Demonstrantów atakujących policję widać na nagraniu spod komisariatu policji na ul. Wilczej w Warszawie, które publikuje portal tvp.info. Uczestnicy protestu przyszli pod komendę, by domagać się uwolnienia osób zatrzymanych za odmowę podania swoich danych, bądź agresywne zachowanie w trakcie proaborcyjnego protestu pod MEN. Do konfrontacji doszło, kiedy funkcjonariusze próbowali doprowadzić na komisariat mężczyznę, który malował sprayem błyskawice na gmachu.

źródło:
Zobacz więcej