RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sztab Joe Bidena ogłasza nazwiska przyszłych ministrów i szefów agencji

Były kandydat na prezydenta John Kerry będzie odpowiadał za działanie w dziedzinie klimatu (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)
Były kandydat na prezydenta John Kerry będzie odpowiadał za działanie w dziedzinie klimatu (fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Sztab Joe Bidena przedstawił listę kandydatów na kluczowe stanowiska w przyszłej administracji. Koordynatorem służb wywiadowczych ma po raz pierwszy zostać kobieta. Były kandydat na prezydenta John Kerry będzie odpowiadał za działanie w dziedzinie klimatu. Stanowisko doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego obejmie Jake Sullivan.

Media w USA: Antony Blinken zostanie sekretarzem stanu w administracji Bidena

Według źródeł poinformowanych, na które powołuje się Bloomberg, prezydent elekt Joe Biden zamierza powołać Antony'ego Blinkena na sekretarza stanu...

zobacz więcej

Większość kandydatów Joe Bidena na szefów kluczowych resortów i agencji zajmujących się bezpieczeństwem narodowym i polityka zagraniczną to doświadczeni urzędnicy, z których wielu pracowało w administracji Baracka Obamy.

Sztab Joe Bidena potwierdził wcześniejsze informacje, że Antony Blinken zostanie szefem dyplomacji. Była zastępczyni szefa CIA Avril Haines obejmie funkcję Dyrektora Wywiadu Narodowego, którego zadaniem będzie koordynacja działalności wszystkich agencji wywiadowczych.

Departamentem Bezpieczeństwa Krajowego pokieruje Alejandro Mayorkas. Będzie on pierwszym Latynosem, który stanie na czele ministerstwa odpowiedzialnego za politykę imigracyjną. Według sztabu Joe Bidena ambasadorem przy ONZ zostanie Linda Thomas-Greenfield, a były senator i kandydat Demokratów na prezydenta John Kerry obejmie funkcję specjalnego pełnomocnika prezydenta do spraw klimatu. Jednym z jego głównych zadań będzie ponowne włączenie USA do porozumień klimatycznych z Paryża.

Kandydatów do objęcia kluczowych funkcji w swojej administracji Joe Biden przedstawi oficjalnie jutro.

źródło:
Zobacz więcej