RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Demonstrujący atakują policję przed komisariatem. Jest nagranie [WIDEO]

Demonstrantów atakujących policję widać na nagraniu spod komisariatu policji na ul. Wilczej w Warszawie, które publikuje portal tvp.info. Uczestnicy protestu przyszli pod komendę, by domagać się uwolnienia osób zatrzymanych za odmowę podania swoich danych, bądź agresywne zachowanie w trakcie proaborcyjnego protestu pod MEN. Do konfrontacji doszło, kiedy funkcjonariusze próbowali doprowadzić na komisariat mężczyznę, który malował sprayem błyskawice na gmachu.

Fotoreporterka „GW” zatrzymana i wkrótce potem zwolniona. Manifestacja przed komendą

Pod komendą policji na ul. Wilczej trwa protest zwolenników aborcji. Zgromadzili się oni, by domagać się uwolnienia fotoreporterki agencji RATS i...

zobacz więcej

Przed komendą na ul. Wilczej trwa demonstracja solidarnościowa z zatrzymaną dziennikarką Agatą Grzybowską, a także innymi zatrzymanymi, którzy mieli tam trafić po proteście pod MEN-em. Mimo, że Grzybowska została już uwolniona, to zgromadzony tłum nie rozchodzi się.

W pewnym momencie widać, jak funkcjonariusze doprowadzają na komisariat jednego z demonstrujących. Mężczyzna malował sprayem na gmachu błyskawice – symbol proaborcyjnych protestów. Udało mu się namalować trzy takie symbole. W pewnym momencie widać, jak próbuje się on wyrwać policjantom. Na pomoc rzuca mu się tłum, dochodzi do przepychanki.

Na zarejestrowanym przez dziennikarza portalu tvp.info nagraniu widać agresywne zachowanie części zgromadzonych. Widzimy tu policjantów osłaniających wejście na komisariat policji. W pewnym momencie zgromadzony tłum zaczyna napierać na policyjne tarcze, po czym policja odpycha ich. Część z demonstrujących zaczyna być coraz bardziej agresywna i uderzać w tarcze.

W tle słychać okrzyki: „Wypier***ać!”, „Faszyści, policja, jedna koalicja!”.

W dzisiejszych protestach biorą udział m.in. posłowie KO Michał Szczerba, Cezary Tomczyk oraz senator tego ugrupowania Bogdan Klich. Podjęli oni interwencję na komisariacie w obronie doprowadzonych tam osób.

Politycy KO przed komisariatem na ul. Wilczej (fot. portal tvp.Info)

Błyskawice namalowane na budynku komisariatu w trakcie manifestacji (fot. portal tvp.info)

źródło:
Zobacz więcej