RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Włochy drugim krajem pod względem liczby zgonów na COVID-19 w Europie

Liczba śmiertelnych ofiar pandemii we Włoszech przekroczyła 50 tys. (fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO)
Liczba śmiertelnych ofiar pandemii we Włoszech przekroczyła 50 tys. (fot. PAP/EPA/LUCA ZENNARO)

Najnowsze

Popularne

W ciągu ostatniej doby we Włoszech zmarło 630 osób zakażonych koronawirusem. To o 58 zgonów więcej niż wczoraj. W poniedziałek liczba wszystkich śmiertelnych ofiar pandemii we Włoszech przekroczyła 50 tys. W Europie więcej zgonów związanych z koronawirusem było tylko w Wielkiej Brytanii.

Wenecja bez turystów. Ich brak opóźnia wprowadzenie biletów wstępu

Bilet wstępu do Wenecji, który władze miasta postanowiły wprowadzić, by ograniczyć niekontrolowany napływ turystów, będzie obowiązywał od 2022...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Tego samego dnia wykryto o wiele mniej nowych przypadków – niemal 23 tys. nowych zakażeń, czyli blisko 5,5 tys. mniej niż w niedzielę. Wykonano jednak o wiele mniej testów. Odsetek wyników pozytywnych nieco wzrósł – do 15,5 procent.

Najwięcej nowych przypadków, blisko jedną czwartą wszystkich, zanotowano w Lombardii. Obecnie na koronawirusa choruje prawie 800 tys. osób. W szpitalach leczy się blisko 35 tys. chorych. To o 400 więcej niż wczoraj. Eksperci wskazują, że na oddziałach intensywnej terapii, gdzie trafiają ciężko chorzy, w poniedziałek przybyło zaledwie 9 osób. W sumie na OIOM-ach przebywa 3800 pacjentów.

Czytaj więcej o sytuacji epidemiologicznej we Włoszech. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej