RAPORT

Pogarda

Suchanow na blokadzie zwolenników aborcji. Pytana o zarzuty Margota - ucieka. WIDEO

Najnowsze

Popularne

Kilkudziesięciu zwolenników aborcji zablokowało bramę wjazdową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Na nagraniach, które publikuje portal tvp.info widać, jak funkcjonariusze wypisują mandaty uczestniczącym w nielegalnym zgromadzeniu, a ci odmawiają ich przyjęcia. Na manifestacji pojawiła się również Klementyna Suchanow. Portal tvp.info próbował ją zapytać o oskarżenia Michała Sz. ps. „Margot”, który zarzucił znanej feministce molestowanie. – Z TVP nie rozmawiamy – usłyszeliśmy. W stolicy rozpoczęły się również blokady ulic.

„Byłam molestowana”. Michał Sz. o relacji z Suchanow

Moje granice są przekraczane raz za razem. Bardzo długo brakło mi odwagi, by zmierzyć się z myślą, że byłam molestowana – pisze na Facebooku Michał...

zobacz więcej

„»Wolna aborcja i wolna edukacja!«. Pod tymi hasłami trwa protest pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Studentki zablokowały bramę wjazdową na teren ministerstwa, przykuwając się do niej” – przekazali organizatorzy protestu przed MEN. Jak dodają, akcja ma na celu okazanie „solidarności z nauczycielkami, nauczycielami oraz instytucjami naukowymi”, którym minister Przemysław Czarnek ma „grozić represjami”.

Odbywająca się w czasie pandemii manifestacja ma charakter nielegalnego zgromadzenia. Na nagraniach portalu tvp.info widać, jak funkcjonariusze wypisują mandaty. Uczestnicy odmawiają ich przyjęcia. Na jednym z nagrań udało się zarejestrować wypowiedź Klementyny Suchanow, jednej z przywódczyń organizacji Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jak mówi Suchanow, nie jest zawiedziona niską frekwencją na demonstracji. – Jest zablokowany Most Łazienkowski – dodaje.

To odniesienie do blokady ulic, które również dziś zapowiedziały feministki. Korki tworzą się na Trasie Łazienkowskiej oraz w centrum miasta. ZTM apeluje, aby korzystać z metra, o ile to możliwe.

Suchanow została również zapytana o słowa Michała Sz. ps. „Margot” – znanego aktywisty LGBT, który został w sierpniu aresztowany za dewastację mienia i napad na działacza pro-life. W obszernym wpisie na Facebooku, opublikowanym pod koniec lipca, „Margot” oskarżał Suchanow o molestowanie.

– Z TVP nie rozmawiamy – powiedziała Suchanow. Również kiedy poprzednio prosiliśmy ją o komentarz do sprawy, nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Protesty w całej Polsce trwają od 22 października i są wyrazem sprzeciwu wobec zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Masowe manifestacje odbywają się pomimo pandemii koronawirusa i mają charakter nielegalnych zgromadzeń. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją. Głównym inicjatorem akcji protestacyjnych jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej